Apraksts
LMA Keramikas specialitāte sniedz studentiem vispusīgu izpratni par mūsdienu keramikas materiāliem un palīdz attīstīt jaunrades un pētnieciskā darba prasmes.
Kompozīcijas un materiālu apstrādes kursos studenti padziļināti apgūst gan tradicionālās, gan eksperimentālās tehnoloģijas. Keramikas katedras rīcībā ir mūsdienīgs tehniskais aprīkojums, ar kuru realizēt programmā paredzētos materiālu studiju projektus. Studenti apgūst dažādas keramikas virpošanas un citas formveides tehnikas.
Studiju procesā tiek izmantoti visi keramikas materiāli – akmens masa, porcelāns, šamots, māls u. c., bet sadarbībā ar citām LMA katedrām studenti var iegūt arī iemaņas darbam ar metālu, stiklu un koku.
Keramikas katedra kopā ar Latvijas Mākslinieku savienību un profesionāliem keramiķiem organizē regulārus mākslas simpozijus Rojā, Zvārtavā un citur, kuros kopā ar mācībspēkiem aktīvi piedalās arī studenti.
Studijas Keramikas specialitātē noslēdz meistardarbnīcu studijas, kur koleģiālā sadarbībā ar pieredzējušiem mācībspēkiem, tehnologiem un atzītiem māksliniekiem tiek izkopts katra studenta individuālais rokraksts un jaunrades stils.
Pasniedzēji un studenti regulāri rīko izstādes un iegūst apbalvojumus nozares konkursos:
- absolventi Kristīne Nuķe-Panteļejeva un Kaspars Geiduks ieguvuši attiecīgi sudraba un bronzas godalgas (2018), bet pasniedzējs Dainis Pundurs – zelta godalgu (2016) Latvijas starptautiskās keramikas biennāles konkursa izstādē “Martinsona balva”, Nacionālajā kategorijā.
Specialitātes pasniedzēji un studenti sadarbojas ar partneriem Latvijā un ārzemēs – ar darbnīcu “Krasta keramika”, ar Kauņas, Viļņas un Tallinas mākslas augstskolām, kā arī ar Vroclavas Mākslas akadēmiju.
Pēdējo dažu gadu laikā LMA Keramikas specialitātes absolventi izveidojuši vairākas darbnīcas un studijas:
- “Krasta keramika”, https://www.facebook.com/krastakeramika/
- “Oltes ceramics”, https://www.facebook.com/Oltes-ceramics-1692863767651734/
- “Evija ceramics”, https://www.facebook.com/evijaceramics/
- “laine berina ceramics”, https://www.facebook.com/laineceramics/
- “GAIJA”, https://www.facebook.com/gaijajewelry/
- “ESSE Ceramics”, https://www.facebook.com/esseceramics/
- “Rozenthal ceramic studio”, https://www.facebook.com/rozenthal.ceramics.studio/