Meklēt
Izvēlne

10. AUGUSTĀ IZSTĀŽU CIKLA “IKNEDĒĻAS ATKLĀJUMS” IETVAROS TIKS IZSTĀDĪTS ALEKSANDRA BREŽES DARBS "PĻAVNIEKOS"

10. augustā kultūras vietā Tu Jau Zini Kur Tallinas ielas kvartālā tiks izstādīts Aleksandra Brežes darbs “Pļavniekos”, kas nedēļu būs skatāms izstāžu cikla “Iknedēļas atklājums” ietvaros. Lielformāta izdrukā, kurai piešķirts asociatīvi simbolisks nosaukums, sastopas divas it kā pretējas realitātes – ikdienišķi piezemētā un pārpasaulīgā. Savā darbā par tipiskas mikrorajona blokmājas iedzīvotāju Breže ir padarījis citplanētieti, tā skatītājam piespēlējot jautājumu par dzīves fenomenu interpretāciju iespējamību. Vienlaikus, “Pļavniekos” akcentēta jaunajam māksliniekam šobrīd aktuālo domu sadursme jeb interese par no realitātes atrautām tēmām un tēliem, kā arī problēmas, ar kurām nākas saskarties meklējot jaunu dzīvesvietu.

Aleksandrs Breže (1994) ir absolvējis Gerrit Rietveld Academie Amsterdamā, jau vairākus gadus piedalās grupas izstādēs, kā arī kopā ar Armandu Freibergu darbojas apvienībā Subspatial.xyz. Mākslinieku viņa praksē interesē spēles ar digitālo vidi un trīsdimensiju abstrakcijām, kuras nereti kontekstuāli saistāmas ar 1990. gadu estētiku.

Mākslinieka daiļradei iespējams izsekot šeit LINKS.

Aleksandra Brežes ekspozīcijas atklāšana: 10. augustā, plkst. 19:00

Izstāžu cikls “Iknedēļas atklājums” norisinās no 20. jūlija līdz pat 26. oktobrim, skatītājiem ik pirmdienu piedāvājot iepazīties ar dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbiem.  Piecpadsmit nedēļās pēc kārtas, viena no plašā angāra sienām tiks atvēlēta mākslas ekspozīcijai, vēršot uzmanību laikmetīgās vizuālās mākslas nozīmei kopējā kultūras dinamikā un akcentējot konkrētā autora spēju procesuāli strādāt ar telpu, tai piešķirot papildus nozīmju dimensiju. Nosaukumā ietvertais vārds “atklājums” reflektē gan par ekspozīcijas jeb mākslinieka veikuma publiskas atklāšanas atzīmēšanu, gan arī par plašāka mēroga korelāciju starp vizuālās vides profesionāļiem, tās cienītājiem un nejaušiem atklājējiem.

Pasākumu organizē kultūrvieta Tu Jau Zini Kur,
Uldis Trapencieris, Rūdolfs Štamers un Auguste Petre.