Meklēt
Izvēlne

VIRTUĀLĀ STARPTAUTISKĀ VASARAS SKOLA: STARP VĒSTURI UN MŪSDIENĀM. STILI UN VIRZIENI LATVIJAS MĀKSLĀ. 18.–27. AUGUSTS

No 18. līdz 27. augustam attālināti norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļas organizētā vasaras skola „Starp vēsturi un mūsdienām. Stili un virzieni Latvijas mākslā”. Skolas programma veidota kā atvērta platforma dažādu kultūru pārstāvjiem desmit dienu laikā caur mākslas vēstures stilu un virzienu prizmu sajust kultūras mantojuma nospiedumus un aktualitāti Latvijā izcilu pasniedzēju vadībā. Piedāvātā programma izstrādāta kultūras mantojuma, mākslas vēstures, mākslas un dizaina, arhitektūras un kultūras studentiem un akadēmiskajam personālam.

Latvijas Mākslas akadēmija ir vienīgā augstskola Latvijā, kurā padziļināti tiek pētīta Eiropas un Latvijas mākslas vēsture, mākslas vēstures stili, virzieni, veidi, analizētas laikmetīgās mākslas izpausmes un ģenerētas idejas. Aizraujošās desmit dienās vasaras skolas dalībnieki iepazīs Latvijas kultūras vēsturi, nozīmīgus Latvijas  mākslas piemērus Eiropas mākslas kontekstā, uzzinās par laikmetīgās mākslas izpausmēm, kā arī mākslas un mākslas vēstures izglītības iespējas, nozīmīgākās mākslas institūcijas galvaspilsētā Rīgā un Latvijas reģionos. Vasaras skolas formāts ļaus iepazīt arī Latvijas kultūrainavu, un kultūras mantojumu piedaloties virtuālās ekskursijās uz Rīgu, Kuldīgu, Rēzekni, Daugavpili, Pedvāli un Jūrmalu.

  • Iegūtie mācību rezultāti.

Lekcijās, semināros, diskusijās un ekskursijās vasaras skolas dalībnieki gūs ieskatu mākslas stilos un virzienos Latvijā, uzzinās par mākslas un kultūras mantojuma institūcijām un nedaudz arī latviešu valodu. Tiks radīta izpratne par Latvijas Mākslas akadēmiju kā nozīmīgu mākslas pētniecības platformu.

Veiksmīgi apgūta kursa rezultātā iespējams iegūt 3 ECTS

Kad?
2021. gada 18.–27. augusts

Kur?
Attalināts formāts, zoom platforma

Dalībnieki ir no studenti un akadēmiskais personāls no Čehijas Republikas, Horvātijas, Grieķijas, Gruzijas, Igaunijas, Indonēzijas, Itālijas, Lietuvas, Polijas, Slovākijas, Somijas, Turcijas, Ukrainas un Uzbekistānas.

PROGRAMMA

18.08.2021. plkst. 11.00. Vasaras skolas atklāšana. Latvijas Mākslas akadēmiju un tās nozīme Latvijas un Eiropas mākslā un mākslas pētniecībā. Virtuāla ekskursija pa Akadēmijas ēku, kas ir jūgendstila arhitektūras piemērs un valsts nozīmes kultūras mantojuma piemineklis (Dr.art. Inese Sirica). Lekcijas, ekskursija.

19.08.2021. plkst. 11.00. Profesionālās mākslas veidošanās Latvijā Eiropas mākslas kontekstā (Dr.art. Džeremijs Hovards). Meistarklase, seminārs.

20.08.2021. plkst. 11.00. Mākslas stili Latvijas reģionos: romānika, gotika, renesanse, baroks, klasicisms, historisms, jūgendstils, funkcionālisms u. tml. (Dr.habil.art. Ojārs Spārītis). Virtuāla ekskursija, meistarklase.

21.08.2021. plkst. 11.00 Rīgas arhitektūra  cauri gadsimtiem. Rīga UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. (Dr.art. Silvija Grosa, Mg.art. Ieva Rosne). Virtuāla ekskursija, lekcija, seminārs.

23.08.2021. plkst. 11.00 Latgale kā viens no Latvijas kultūrainavas elementiem. Latvijas mākslinieki pasaulē: Marka Rotko centrs Daugavpilī (Mg.art. Inta Pujāte). Virtuāla ekskursija, lekcija, seminārs.

24.08.2021. plkst. 11.00 Rundāles pils muzeja nozīme Latvijas un Eiropas mākslas telpā. Muzeja ekspozīcija “No gotikas līdz jūgendstilam”.  (Dr.art. Laura Lūse). Seminārs, diskusija un meistarklase.

25.08.2021. plkst. 11.00. Stāsts par Latvijas mākslu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā. Māksla un vadošās mākslas institūcijas Latvijā. (Dr.art. Ginta Gerharde-Upeniece). Virtuāla ekskursija, meistarklase.

26.08.2021. plkst. 11.00 Laikmetīgās mākslas procesi Latvijā. Pedvāles fenomens. Kuldīgas mākslinieku rezidence. Kuldīgas piemērs kultūras mantojuma saglabāšanā un laikmetīgās mākslas procesu atbalstīšanā. (Mg.art. Raimonds Kalējs). Lekcija, meistarklase.

27.08.2021. plkst. 11.00 Vasaras skolas noslēgums. Semināri un diskusijas.

E-pasts saziņai:

Vasaras skolu organizē LMA Mākslas zinātnes nodaļas Mākslas vēstures un teorijas katedra sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA).