Meklēt
Izvēlne

RADOŠO JOMU PĀRSTĀVJI AICINĀTI PIEDALĪTIES JAUNAS PLATFORMAS IZVEIDĒ

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Tallinas Mākslas nams un Viļņas Laikmetīgās mākslas centrs izsludina konkursu, lai veiktu radošo personu atlasi gaidāmajam notikumu arhipelāgam, ar pagaidu nosaukumu “History of Joy, Part 4”.

Kuratoru komandas – Kaspara Groševa, Virgīnijas Januškevičiūtes un Sīma Preimana veidotās notikumu sērijas mērķis ir apvienot kopienas un nodrošināt alternatīvu platformu radošo pārstāvju aktivizēšanai izolācijas un nenoteiktības laikā. Vizuālās mākslas pārstāvji, mūziķi, performances mākslinieki un rakstnieki no Baltijas, reģionā bāzēti vai kā citādāk saistīti ar Baltijas valstīm tiek aicināti ierosināt idejas dažādos formātos – gan fiziskā, gan virtuālā. Izvēlētie ierosinājumi tiks apkopoti vienotā tīmekļa platformā. Tā ir iespēja publicēt tekstu vai vizuālu eseju, pirmatskaņot filmu vai skaņu celiņu, organizēt tiešsaistes straumēšanas sesiju vai kā savādāk dalīties ar savu darbu tiešsaistē vai klātienē – sarunā ar jums mēs centīsimies pielāgot jūsu izvēlēto formātu.

Kaspara Groševa vārdiem: Šī projekta mērķis ir atklāt kaleidoskopisku sapņainību paralēlās domu plūsmās, izteiksmi un izpratni, aicinot dažādus kultūras aģentus dalīties savās radošajās izpausmēs un žestos jebkurā formā, gan fiziskā, gan interneta vidē. Jaunizveidotā platforma ir iecerēta kā secīga telpa priekpilnu pētījumu, pēdu nospiedumu, apakšstraumju un murdēšanas apmaiņai. Rezonējot ar efemēru, bieži neizpētītu intīmu aktu, kas sniedz prieku sev un citiem, fragmentāro vēsturi, projekts aicina radošos pārstāvjus iesaistīties personisku atklājumu un māksliniecisku meklējumu izplatīšanā.”

Izstādes nosaukums atsaucas uz daudzajiem pagrieziena punktiem izstāžu veidošanas vēsturē, uzsverot šī laika nozīmīgumu un dažādos veidus, kā mēs varam līdzdarboties. Kuratoriālās komandas mērķis ir uzsvērt, ka fiziska publiska izstāde ne vienmēr – un ne visiem – ir bijis galvenais mākslas pieredzēšanas formāts.

Katra izvēlētā mākslinieka projekta īstenošanu atbalstīs viena no trim partner-institūcijām. Papildu atlīdzības un producēšanas budžetam, šis atbalsts var ietvert arī telpu un tehnisko nodrošinājumu.

Iesniegšanas termiņš: 2021. gada 15. marts. Pieteikumus izvērtēs trīs minētie kuratori, kas pieņems lēmumu, pamatojoties uz pieteikuma piemērotību projekta konceptuālajam uzstādījumam un organizatoru iespējām nodrošināt tā īstenošanu.

Tiešsaistes prezentāciju sērijas ir plānots atklāt 2021. gada maijā. Ar izvēlēto projektu autoriem sazināsies 2021. gada aprīlī. Kuratoru komanda var pie jums vērsties ar papildu jautājumiem, kas saistīti ar projektu tehnisko izpildi. Papildus jautājumu vai neskaidrību gadījumā esat acināti sazināties ar mums.

Pieteikumi jāiesniedz angļu valodā un tie jāatsūta vienotā, e-pastā, word vai pdf dokumentā uz   (temats: History of Joy) un tajā jāietver:

  • Projekta pieteikums (vizuālas skices, budžeta tāme, atrašanās vietas idejas (ja attiecas) un kontaktinformācija)
  • CV (ne vairāk kā divas lapas)
  • Iepriekšējo projektu kopsavilkums – portfolio (lūgums iekļauties trīs lapās, ieskaitot attēlus un saites)

Kaspars Groševs ir Rīgā bāzēts mākslinieks un kurators. No 2014. gada viņš ir galerijas 427 līdzdibinātājs, kā arī viens no vadītājiem. Pēdējos gados viņš ir veidojis dažādus kuratoriālus žestus tādās institūcijās kā P/////AKT, Amsterdamā, Salon de Normandy by The Community, Parīzē, Kim? Laikmetīgās mākslas centrā, Rīgā, Polansky galerijā, Brno un citviet.

Virginija Januškevičiūte ir kuratore Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā (CAC). Virginija Januškēvičiute ir veidojusi neskaitāmas izstādes Lietuvā un ārzemēs, starp kurām kā nesenākās minamas Jugi Agematsū, Brud un Artūra Džafas personālizstādes, kā arī divas grupas izstādes – “Sašķeļot atomu”, kas iztirzā kodolkultūras ētiskos un estētiskos aspektus (kopā ar Eli Kārpenteri) kā arī izstāde “Galva ar daudzām domām”, kas tika veidota no uzsaukuma māksliniekiem. Virginija ir brošūru sērijas un izdevniecības platformas “Entonija Blunta Baltijas piezīmju grāmatiņas” dibinātāja.

Sīms Preimans ir Tallinas mākslas nama kurators, kura projekti pēta iespējamo lomu, ko māksla var spēlēt pretojoties globālajām varām, liekot uzsvaru uz mākslas veidošanas ētiku un sabiedrībā cirkulējošiem mikro-naratīviem. Starp viņa nesenākajiem projektiem ietilpst “galerii galerri presents: kodolīga mobilo mākslas platformu antoloģija” Tallinas 1. marta galerijā (2021), Marijas Valdmas “Atmiņu pils” Tallinas pilsētas galerijā (2021) un Mikela Ilusa un Paula Kuimeta “Bezgalīgais stāsts” Tallinas mākslā namā (2020).

Informācija par organizatoriem:

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs ir viena no vadošajām un pazīstamākajām laikmetīgās mākslas institūcijām Latvijā. Dibināts 2009. gadā, Kim? ir organizējis vairāk kā 150 izstādes ar vietējo un ārzemju mākslinieku dalību. Vairāk kā 50 izstādes ir organizētas ārpus Latvijas robežas, tai skaitā 55. Venēcijas biennāle, sadarbībā ar ilgtermiņa partneri, Ņujorkā bāzēto galeriju Art in General, un 58. Venēcijas biennāli sadarbībā ar Latvijas laikmetīgās mākslas centru.  Pēdējo 10 gadu laikā Kim? strādājis ar tādām institūcijām kā starptautisko darbnīcu un kuratoru programma ISCP (Ņujorka), Rikāra mākslas fonds (FR), Rupert (LT), Barišņikova mākslas centrs (Ņujorka), Malmes modernās mākslas muzejs (Malme), KW laikmetīgās mākslas institūts (Berlīne), laikmetīgās mākslas muzejs “Garāža” (Maskava); organizētie sadarbības projekti, piemēram, Latvijas paviljons 58. Venēcijas mākslas biennālē (Venēcija), XII Baltijas triennāle (Viļņa / Rīga), “Māksla man līdzās” ar Mihaila Barišņikova kolekciju (Rīga) un citiem. Kim? ir bezpeļņas nevalstiska institūcija.

Viļņas laikmetīgās mākslas centrs (CAC) ir viena no lielākajām laikmetīgās mākslas norises vietām Baltijas reģionā. CAC organizē daudzveidīgu laikmetīgās mākslas izstāžu un notikumu programmu, ar mērķi bagātināt pilsētas kultūras dzīvi un vietējo un starptautisko laikmetīgās mākslas diskursu. CAC realizē produktīvu programmu ar 10 līdz 15 izstādēm gadā ar dažādiem pavdošajiem pasākumiem, kas aptver performances mākslas, teorijas, literatūras, kino un videomākslas jomas, kā arī izdevējdarbības projektus. Reizi trijos gados CAC rīko Baltijas triennāli – vienu no vērienīgākajiem Baltijas reģiona laikmetīgās mākslas notikumiem – mainīgas formas pasākumu, kura mērķis ir ar katru iterāciju pievērsties šībrīža aktuālākajām mākslas idejām. Kā arī CAC regulāri sadarbojas ar starptautiskām mākslas biennālēm un norises vietām, lai prezentētu lietuviešu mākslinieku darbus ārzemēs; centrs vairākas reizes ir pārraudzījis Lietuvas paviljonu Venēcijas biennālē.

Tallinas mākslas nama biedrība ir laikmetīgās mākslas institūcija, dibināta 1934. gadā, ar izstādes programmu trīs galerijās Tallinas centrālajā laukumā – Tallinas Mākslas namā, Mākslas nama galerijā un blakus esošajā Pilsētas galerijā. Tallinas mākslas zāle risina aktuālākos laikmetīgās mākslas un sabiedrības jautājumus, nodrošina aizraujošu programmu mūsdienu auditorijai un palīdz māksliniekiem veidot jaunas izstādes un darbus. Mēs esam daļa no plašākas starptautiskas laikmetīgās mākslas vides un esam starpnieki aktīvai domu apmaiņai starp vietējām un starptautiskām mākslas vidēm un auditorijām. Kā arī mēs organizējam izstādes ārzemēs. Veidojot programmu, mēs tiecamies uz laikmetīgo, starptautiski aktuālo, esot labi pārdomāti un dažādas paaudzes iekļaujoši.

Projektu atbalsta Baltijas Kultūras fonds.

Informācijai:
Kim? Laikmetīgās mākslas centrs