Meklēt
Izvēlne

NOSLĒGUSIES “ESI” STUDENTU INOVĀCIJU PROGRAMMAS DEMO DIENA

Demo dienas ietvaros 20. jūlijā Rīgas Ekonomikas augstskolas ESI studentu inovāciju programmas inkubatora 13 komandas prezentēja paveikto žūrijai un izrādīja savu biznesa ideju prototipus. Pasākums notika Techhub Riga ikmēneša tikšanās “Pitch (not always) Perfect” ietvaros. Piedalījās arī trīs komandas no Latvijas Mākslas akadēmijas – “Seagard”, “OtherWorld” un “Adjustable and modular wood furniture”.

Pasākuma laikā ar saviem stāstiem par jaunuzņēmumu ideju prezentāciju dalījās arī viesi Mārtiņš Lasmanis (līdzdibinātājs un CEO jaunuzņēmumā Supliful), Rolands Mesters (VP uzņēmumā GoCardless un kādreizējais līdzdibinātājs Nordigen) un Toms Niparts (Dibinātājs un CEO Jeff App).

Paveikto prezentēja 13 komandas no ESI inkubatora. Katra komanda iepazīstināja ar savu biznesa ideju, biznesa potenciālu un to, kāpēc tieši šī komanda ir piemērota šīs problēmas risināšanai. Komandu prezentācijas vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Alise Lazdāne no RIMI Baltic, Kārlis Karolis no SEB bankas, Dmitrijs Kravčenko no Rīgas Ekonomikas augstskolas un Maija Milbrete no Printify. Inkubatoru vadīja un mentorēja Kristīne Nagle un Katrīna Peipiņa.

Īpaši uzrunāja jauno uzņēmēju prezentētās atziņas par to, kā viņu idejas transformējušās inkubācijas laikā, tāpat arī pārsteidza izveidotie ideju prototipi. Tas apliecina ESI inkubatora programmas kvalitāti un sniedz iespēju uzņēmējiem jau agrīnā stadijā iesaistīt potenciālos klientus vai lietotājus ideju testēšanā, tādējādi veicinot dzīvotspējīgu biznesa modeļu izveidi,” stāsta Kāris Karolis, Baltijas Inovāciju vadītājs SEB bankā, kurš bija viens no žūrijas pārstāvjiem.

Savukārt Kristīne Nagle, inkubatora vadītāja, atzīst, ka “mentorējot komandas no idejas tapšanas līdz pat pirmo prototipu radīšanai, ir prieks redzēt progresu un komandu entuziasmu darboties tālāk. Visas komandas demostrēja inovatīvu pieeju un mērķtiecību ideju attīstīšanā.” 

Inkubatora komandas pie savām idejām strādājušas 4 mēnešus, kuras laikā biznesa idejas testētas, attīstītas un ieņēmušas taustāmas aprises. Šajā laika posmā mentori ir palīdzējuši izpētīt noskatīto tirgu, veidot produkta vai pakalpojuma prototipu un to pārbaudīt, iesaistot galalietotāju. Komandas varēja izmantot programmas ietvaros piedāvāto 4500 EUR finansējumu, lai izveidotu savu pirmo prototipu.

Starp absolvējušajām inkubatora komandām savas idejas prezentēja:

1. Skillarize – tiešsaistes platforma ar personifikāciju mentorēšanai
2. Bdetect – melanomas diagnostikas ierīce
3. Ash Gaum – risinājums bateriju testēšanai
4. InLable – risinājums cīņai pret viltojumiem
5. Seagard – videi draudzīga apģērbu līnija
6. 3DPetsWorld – 3D printētas, personalizētas rotaļlietas un aksesuāri mājdzīvniekiem no videi draudzīgiem materiāliem
7. Goodbug – lapseņu audzēšana ērču samazināšanai dabā
8. Pawtastic – šampūni suņiem ar ekoloģisku iepakojumu
9. OtherWorld – augmentētās realitātes produkti māksliniekiem, arhitektiem un uzņēmumiem
10. P-Agro Minerals – risinājums, lai samazinātu fosfora līmeni notekūdeņos
11. Wormeko – pārtikas atkritumu savākšana un pārvēršana kompostā
12. Florere - ādas kopšanas produkti aknei
13. Adjustable and modular wood furniture - koka mēbeles, kuras var pielāgot dažādām telpām, stiliem un vajadzībām

ESI Studentu inovāciju programma ielūdz studentus piedalīties arī citos pasākumos un aktivitātēs. 3. augustā notiks vebinārs par finansēšanas iespējām jaunuzņēmumiem, kuru vadīs Civitta Latvija projektu vadītāja Solveiga Sama. Reģistrācija ir atvērta šeit.

Programma aicina arī pieteikties kursam “Ekoinovācijas, sociālā atbildība un ilgtspējīga vadība” līdz 17. augustam. Pieteikšanās links ir atrodams šeit.


Programmu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un atbalsta SEB un RIMI. Programmu organizē Rīgas Ekonomikas Augstskola, Rīgas Juridiskā Augstskola, Latvijas Mākslas akadēmija, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmija, Techhub Riga, Riga Techgirls un citi industrijas partneri. Projekta numurs: 1.1.1.3/21/A/008.a.