Meklēt
Izvēlne

Noslēdzies logotipu izstrādes konkurss

Izraēlas vēstniecība sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju un ar lidsabiedrības „airBaltic” atbalstu š.g. janvārī Akadēmijas studentu starpā izsludināja konkursu par logotipu izveidi, kas veltīti Izraēlas-Latvijas un Izraēlas-Lietuvas diplomātisko attiecību 20. gadadienai. Konkurss noslēdzās š.g. 14. februārī, un ar žūrijas komisijas lēmumu par uzvarētāju un balvas ieguvēju tika atzīta Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistrantūras 2. kursa studente Aija Baumane.

Jaunradītie logotipi tiks izvietoti uz Izraēlas vēstniecības Latvijā un Lietuvā oficiālās sarakstes dokumentiem, ielūgumiem, plakātiem, e-pastos, e-biļetenos, vēstniecības mājaslapā u. tml.

Konkursa laureāte Aija Baumane par sekmīgo darbu balvā saņem aviolidojumu uz Izraēlu uz četrām dienām ar iespēju viesoties kādā no Izraēlas mākslas/dizaina augstākās izglītības iestādēm.

„Latvijas Mākslas akadēmija ir gandarīta par iespēju turpināt sadarbību ar Izraēlas vēstniecību Latvijā, ar kuru mūs jau saista kopīgu projektu pieredze. Pagājušajā gadā, viesojoties Becaleles Mākslas un dizaina akadēmijā Jeruzalemē, kontakti tika atjaunoti, un logotipu konkurss par godu Izraēlas-Latvijas un Izraēlas-Lietuvas diplomātisko attiecību nozīmīgajai – divdesmitajai – gadadienai ir jauns pavērsiens Mākslas akadēmijas un Izraēlas vēstniecības sadarbībā. Augstu vērtējam studentu atsaucību un kvalitatīvo sniegumu, kas ļāva izvēlēties patiešām labākos logotipus, kas ilustrē mūsu valstu diplomātiskās attiecības. Šādi konkursi ir izcils formāts, kā jaunie talanti var profesionāli pielietot savas oriģinālās idejas un radošo potenciālu,” sadarbību ar vēstniecību un konkursa rezultātus komentē Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs.

Izraēlas Valsts un Latvijas un Lietuvas Republikas nodibināja diplomātiskās attiecības 1992. gada janvārī, un šogad tiek atzīmēta to divdesmitā gadadiena. Kopš diplomātisko sakaru nodibināšanas, valstu attiecības ir attīstījušās pozitīvā gaisotnē visās jomās – gan politikā, gan kultūrā un izglītībā, gan ekonomikā. Ņemot vērā šīs ciešās saites, Izraēlas Valsts vēstniecība vēlējās uzrunāt mākslinieku jauno paaudzi un iesaistīt viņus kādā projektā, kas pavērtu iespējas ieraudzīt Izraēlu no kāda neierasta skatu punkta.