LMA PIEDĀVĀ APLŪKOT VIRTUĀLU SEB STIPENDIJAS IZSTĀDI "DIENASKĀRTĪBA"
No 22. aprīļa līdz 20. maijam izstādes platformā art.space.kunstmatrix.com aplūkojama pirmā virtuālā izstāde “Dienaskārtība”, kurā būs redzami SEB stipendijai glezniecībā pieteiktie darbi.
Latvijas Mākslas akadēmija pirms 12 gadiem aizsāka veiksmīgu sadarbību ar SEB banku, sniedzot studentiem iespēju pierādīt savas spējas glezniecības konkursā. SEB stipendijas izstādi “Dienaskārtība” plānojām atklāt 18. martā, bet ārkārtas situācijas dēļ tas nebija iespējams. Latvijas Mākslas akadēmija un SEB banka, novērtējot studentu ieguldīto radošo darbu, nolēma izstādi pārcelt virtuālā vidē, lai skatītāji to varētu apskatīt savās viedierīcēs. Tā kā visi darbi tika radīti pirms Covid-19 krīzes, būs interesanti atskatīties, kas jaunajiem māksliniekiem bija aktuāls iepriekš.
Katru gadu SEB stipendijas konkursam ir kāda noteikta tēma. Studentu uzdevums ir tēmas aktualitāti atspoguļot mākslas darbā. 2020. gada konkursa tēma ir dienaskārtība, vedinot studentus kritiski un analītiski domāt par mediju ietekmi uz personisko un sabiedrisko domu, raudzīties, kā ziņas un sociālie tīkli nosaka auditorijai par ko, nevis ko domāt. Konkursa dalībnieki piesaka savu dienaskārtību — personiski, valstiski vai globāli aktuālus jautājumus —, par ko padomāt skatītājiem.
Izstādes platformas https://www.kunstmatrix.com/en/the-art-academy-of-latvia-latvijas-makslas-akademija tehniskie nosacījumi ekspozīciju sadalījuši divās daļās. Lūdzam virtuālās izstādes apmeklētājus sekot līdzi norādītajam linkam!
Tradicionāli žūrija izvēlējās vienu konkursa laureātu, kuram izstādes noslēgumā piešķīra stipendiju 1850 EUR vērtībā, kā arī iespēju apmeklēt kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un piedalīties kādā attiecīgās pilsētas radošajā darbnīcā. Šogad balva tiks pasniegta pēc ārkārtas stāvokļa beigām.
Nākamajā LMA attālināti sarīkotajā virtuālajā izstādē varēs apskatīt LMA diplomdarbus, kas šķietami būs izstādīti akadēmijas telpās.
SEB stipendija glezniecībā LMA pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede, 2018. gadā – Anna Pommere un 2019. gadā – Krišjānis Elviks.
Izstādes kuratore: Inese Bauģe
Fotogrāfs: Didzis Grodzs