Meklēt
Izvēlne

LMA JAUNĀ ARHITEKTŪRAS SKOLA AICINA UZ SALONA RUDENS EPIZODI #1

Latvijas Mākslas akadēmijas Jaunā Arhitektūras skola (LMAA) turpina jau aizsāktos ar topošo skolu saistītos pasākumus un trešdien, 5. oktobrī plkst. 19.00 aicina uz pirmā SALONA rudens epizodi kultūrtelpā galerijā Smilga. Tajā līdz ar LMAA veidotājiem piedalīsies arī divi īpaši viesi – kurators, arhitekts un publicists Džeimss Teilors-Fosters un horeogrāfe, performances māksliniece Ula Sikle.

SALONS iecerēts kā pulcēšanās vieta, ko veido un organizē LMAA (AGENCY – komunikācijas un aktīvisma platforma skolas ietvaros) un nesen dibinātais Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūts (LMDA). SALONAM nav noteiktas norises vietas. Pasākumi tiks rīkoti regulāri atšķirīgās vietās un formātos ar mērķi papildināt vietējās arhitektūras scēnu un aktualizēt daudzveidīgo laikmetīgās arhitekūras kultūru, iesaistot dažādu jomu pētnieku, domātāju un profesionāļu loku, kā arī plašāku sabiedrību.

Pirmo epizodi atklās Džeimss Teilors-Fosters, kam sekos unikāli sagatavots vietai specifisks hepenings – hipnozes seanss, ko izpildīs horeogrāfe Ula Sikle.  Tam sekos diskusija, kurā viesi iesaistīsies sarunā ar LMAA veidotājiem Austri Mailīti, Niklāvu Paegli, Antru Priedi, Dinu Suhanovu, Dagniju Smilgu, Tomu Kokinu un Tomasu Rendālu-Peidžu, lai paplašinātu izpratni, kopīgi iztēlotos un spekulētu par arhitektūras disciplīnas nākotni.

Stokholmā dzīvojošais Džeimss Teilors-Fosters strādā ar arhitektūru, dizainu, e-kultūru un tehnoloģijām. Iepriekš bijis ArchDaily redaktors un autors, šobrīd viņš ir mūsdienu arhitektūras un dizaina projektu kurators ArkDes, Zviedrijas Arhitektūras un dizaina centrā. Džeimss ir strādājis pie vairākiem nozīmīgiem projektiem Stokholmā, tostarp veidojis pirmās izstādes, kas pēta un muzejā formātā ievieto ASMR kultūru. 2021. gadā iznāca viņa un vairāku citu autoru sadarbībā tapis eseju krājums ar nosaukumu softspot. Pagājušajā gadā Džeimss bija arī projekta Solicited: Proposals līdzveidotājs – ArkDes un e-flux Architecture iniciētais kopdarbs pētīja arhitektūras izstādi, analizējot, pārskatot un pārdomājot tās nozīmi un potenciālu mūsdienās.

Ula Sickle ir Briselē dzīvojoša kanādiešu/poļu horeogrāfe un izpildītājmāksliniece. Viņa ir studējusi mākslas vēsturi un semiotiku Toronto Universitātē, performances mākslu Université Paris 8, kā arī absolvējusi deju skolas P.A.R.T.S. skatuves mākslas pētniecības un apmācības studijas Briselē. Vēlāk viņa papildināja zināšanas vizuālajā mākslā un kino studējot Le Fresnoy – Studio National des Arts Contemporains, pēcdiploma mediju studiju programmā Ziemeļfrancijā. Šobrīd Ula ir doktorante Lēvenas Katoļu universitātē un Lukas Mākslas skolā Briselē.

Ula strādā kā neatkarīga laikmetīgās dejas horeogrāfe, un viņas mākslinieciskā darbība izpaužas dažādās formās – tie var būt audiovizuāli darbi, video, instalācijas un skatuves izrādes, smeļoties iedvesmu gan vizuālajā mākslā, gan laikmetīgajā mūzikā. Savos darbos Ula koncentrējas uz horeogrāfisku pieeju kustībai un dzīvajai mākslai raksturīgajiem uztveres un uztveršanas aspektiem. Ulas iestudējumos akcentētas tehnoloģiju un cilvēka attiecības – cilvēka ķermenis iesaistās dialogā ar viedtālruņiem, pastiprinātājiem, mikrofoniem vai gaismas avotiem. Ula ir piedalījusies un bijusi pārstāvēta vairākos starptautiskos teātros un festivālos, piemēram, Kaaitheater, KVS un Kunstenfestivaldesarts Beļģijā, Wiener Festwochen, Donaufestival Austrijā, Tanz im August Vācijā, Les Rencontres chorégraphiques internationales de Seine-Saint-Denis un citur.

2022. gada 5. oktobrī, 19.00
Kultūrtelpa galerija “Smilga”, E. Smiļģa iela 34A, Rīga
Pasākums ir bez maksas un notiks angļu valodā. Tiešraide nav plānota. Tiekamies klātienē. Neformālu sarunu rosināšanai būs pieejams “Smilga” bārs.

SALONU organizē Latvijas Mākslas akadēmija, ĒTER arhitekti un finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Informatīvais partneris – Latvijas Arhitektu savienība. Pasākums iekļauts Arhitektūras nedēļas 2022 programmā.

Kuratores: Dagnija Smilga (ĒTER, LMAA) un Dina Suhanova (LMDA, LMAA).
Grafiskais dizains: Goda Budvitīte.