Meklēt
Izvēlne

LMA Funkcionālā dizaina apakšnozares studentu līdzdalība lielākajā modes un tekstila izstādē Baltijas valstīs Baltic Fashion &Textil, Riga 2016, kas notika no 7.-9.aprīlim Rīgā, Ķīpsalas izstāžu centrā

LMA Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrantūras trīs pirmā kursa studentes - Sabīne Vīksne, Inga Insberga, Ieva Petkune piedalījās starptautiskajā izstādē Baltic Fashion & Textile Riga 2016 Latvijas Tehnoloģiskā centra inovāciju sadaļā. Izstādes laikā tika eksponēti MA darba praktiskās pētniecības un izstrādes process (MA darbu vadītāja asociētā profesore Barbara Ābele) ar mērķi gūt atgriezenisko saiti ar uzņēmējdarbības un zinātnes vidi, kā arī citu augstskolu mācību spēkiem un studentiem. Paralēli izstāžu darbībai stendā tika testēta arī piedāvāto dizaina izstrāžu potenciālā lietotāja reakcija, uzklausīti viņu viedokļi un ieteikumi. 

Inga Insberga savā cīņā ar vīrusiem un baktērijām tautu migrācijas laikā vēl ir izstrādes procesā. Tie ir antibakteriālie apģērbu aksesuāri  (cimdi un šalles) un šķaudīšanas uzroči. Dažādu iemeslu pēc uz mūzu rokām nonāk baktērijas, tas var notikt gan braucot sabiedriskajā transportā, gan vienkārši šķaudot, bet lietojot šķaudīšanas uzročus, tās tiek novirzītas uz baktēriju neitralizējoša auduma vai speciāli tam paredzētas vietas.

Sabīnes Vīksnas tumsā atstarojošo aksesuāru grupa  „Spiidala” ir ērtas un ūdensizturīgas lina somas, kas, atstarojot gaismu, rūpējas par valkātāja drošību
diennakts tumšajās stundās. Latvijā, diemžēl, joprojām ir lielākais ceļa negadījumu skaits šī iemesla dēļ. Tādēļ dizaina ideja vienlaicīgi ir arī poētiska interprtācija par aizsardzību pret tumsas spēkiem.

Ieva Petkune turpina bakalura diplomdarbā uzsākto izpēti interaktīvā tekstila jomā. Viņas izstrādes domātas cilvēku saziņai viņu emocionālās mijiedarbības veicināšanai. Tiek meklētas jaunas komunikācijas formas, kas savā emocionalitātē varētu konkurēt ar tradicionālo interneta piedāvāto formātu, sevišķi tas ir savarīgi, ja tuvi cilvēki atrodas dažādās pasaules vietās.

Izmantojot izstādes sniegtās iespējas un kontaktbiržas satrpniecību tika nodibināti vairāki kontakti ar tekstila jomas pārtāvjiem Latvijā, ievirzītas sarunas ar iepējamiem investoriem un sadarbības partneriem. Tika gūta informācija no Latvijas Republikas Patentu valdes par dizaina paraugu reģistrēšanu Eiropā.

Dalība izstādē bija iespējama ar LMA TPK finansiālu atbalstu, Latvijas Tehnoloģiskā centra pretimnākšanu un uzņēmumu Huglock, RZF materiāli tehnisko nodrošinājumu.

Pēc izstāžu rīkotāja BT1uzņēmuma informācijas: ik gadu izstādi apmeklē vairāk nekā 9000 interesentu no 26 pasaules valstīm.