Latvijas Mākslas akadēmijas prezentācija un Dizaina nodaļas izstāde Somijā
No 2015. gada 28. līdz 29. janvārim Helsinkos Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa vizītes Somijā norisēs piedalīsies Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pārstāvji un tiks atklāta Dizaina nodaļas absolventu darbu izstāde “Graduation projects 2014, Art Academy of Latvia, Faculty of Design”. Latvijas Mākslas akadēmiju pārstāvēs rektors prof. Aleksejs Naumovs, Dizaina nodaļas mācībspēki – Dizaina nodaļas vadītājs prof. Holgers Elers un lektore Ilze Kundziņa.
28. janvārī Latvijas – Somijas biznesa foruma ietvaros tiks atklāta Dizaina nodaļas absolventu izstāde, kas atspoguļo Mākslas akadēmijas apmācības sistēmas laikmetīgumu: spēju risināt aktuālās dizaina problēmas, pētīt dizaina objektu uztveri un veidot patērētāju pieredzi, kā arī demonstrē iespējas strādāt ar dažādiem materiāliem un inovatīvi tos pielietot. Ekspozīcijā pārstāvētas vairākas dizaina jomas – sociālais, produktu, modes, rotu, pakalpojumu un inovāciju dizains. Daudzveidīgajā ekspozīcijā būs iespēja aplūkot dizaina objektus - tērpus, rotas un citus dizaina priekšmetus, kā arī iepazīt realizētos projektus lielformāta digitāldrukās un prezentācijās. Plašāka informācija par 2014. gada absolventu darbiem pieejama Dizaina diplomandu dienu izstādes „Domāts. Darīts” mājas lapā (klikšķināt šeit).
Izstādi apmeklēs Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, kultūras ministre Dace Melbārde, ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola un Somijas Nodarbinātības un ekonomikas ministrs Jans Vapāvuori (Jan Vapaavuori).
Ekspozīcijā izstādīto darbu autori ir: Kristīne Bula, Reinis Ratnieks, Ģirts Arājs, Viktorija Jarema, Kārlis Valdovskis, Astra Asafreja, Laura Murāne, Arvīds Endziņš, Ieva Korne, Zahars Znaidjonovs, Karina Ķelle, Madara Putna un Nauris Cinovics.
LMA Dizaina nodaļu ik gadu absolvē talantīgi un radoši jaunie dizaineri, kuri akadēmijā saņem konkurētspējīgu izglītību. Nodaļu vada prof. Holgers Elers, kurš profesionāli darbojas dažādās dizaina disciplīnās un kura radītie projekti, tostarp – multimediju izstāžu ekspozīcijas, skatāmi daudzviet Latvijā un ārvalstīs. Nodaļas lektoru vidū ir Ilze Kundziņa, kura absolvējusi LMA un Ālto universitāti un pārliecinoši sevi pierādījusi starptautiskā līmenī.
29. janvārī norisināsies apaļā galda diskusija „Latvijas un Somijas sadarbības iespējas izglītības jomā”, kuras ietvaros tiks prezentēta Latvijas Mākslas akadēmija un notiks tikšanās ar pārstāvjiem no LMA partneraugstskolām - Ālto universitātes (Aalto University) un Helsinku Mākslu universitātes (University of the Arts Helsinki).
LMA delegācija tiksies ar Ālto universitātes un Helsinku Mākslu universitātes pārstāvjiem un pārrunās augstskolu turpmākās sadarbības iespējas dizaina un mākslas izglītības jomā. Starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Ālto universitātes Mākslas, dizaina un arhitektūras skolu tiks parakstīts memorands, kas paredz abu pušu sadarbību akadēmiskā personāla un studentu pieredzes apmaiņā, izstāžu veidošanā, pētniecībā, akadēmisku programmu veidošanā un citās augstāko izglītību mākslās sekmējošās aktivitātēs. Līdz šim augstskolas sadarbojušās, organizējot radošās darbnīcas un nodrošinot studentu mobilitāti.
Ālto universitāte ir mācību institūcija, kurā apvienojušies vairāki studiju virzieni, tostarp – Mākslu, dizaina un arhitektūras skola. Universitāte nosaukta izcilā somu arhitekta un dizainera Alvara Ālto (Alvar Aalto) vārdā. Ālto pieeja dizaina un arhitektūras objektu izveidē joprojām ir viens no izcilākajiem sasniegumiem cilvēkam piemērota (human-centered) dizaina radīšanā.
Helsinku Mākslu universitātē apvienojušās vairākas mākslu augstskolas – Sibēliusa akadēmija, Mākslas akadēmija un Teātra akadēmija. Mākslas akadēmija piedāvā izglītību glezniecības, tēlniecības, grafikas, multimediju un vides mākslas jomās, kā arī mākslas pētniecībā.
Attēlā: Karina Ķelle. Funkcionālais dizains, bakalaura darbs „Pienraksti”. Darba vadītāja – asoc. prof. Barbara Ābele. Publicitātes attēls