Latvijas Mākslas akadēmija vienojas par sadarbību ar trīs augstskolām Turcijā
2014. gada 16. un 17. aprīlī noritēja Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa oficiālā vizīte Turcijā, kurā piedalījās plaša uzņēmēju un izglītības nozares pārstāvju delegācija. Izglītības nozari vizītē pārstāvēja izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete un delegāti no Latvijas Mākslas akadēmijas, Latvijas Universitātes, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas (RISEBA) un Rīgas Stradiņa universitātes.
Ar mērķi stiprināt sadarbību ar jau esošajām partneraugstskolām Turcijā un dibināt kontaktus ar jauniem partneriem no Latvijas Mākslas akadēmijas vizītē devās rektors prof. Aleksejs Naumovs. Piedaloties izglītības un zinātnes ministrei Inai Druvietei un Latvijas augstskolu pārstāvjiem, noritēja tikšanās ar Turcijas nacionālās izglītības ministru Nabi Avdži (Nabi Avci). Tāpat Latvijas un Turcijas biznesa forumu ietvaros Ankarā un Stambulā Latvijas Mākslas akadēmijas rektors prof. Aleksejs Naumovs tikās ar vairāku Turcijas augstskolu vadītājiem, kā rezultātā panāktas vienošanās par turpmāku sadarbību ar divām jaunām partneraugstskolām Ankarā – Gazi Universitāti (Gazi Üniversitesi) un Bilkent Universitāti (Bilkent Üniversitesi).
Savukārt tiekoties ar Mimar Sinan tēlotājmākslas universitātes (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Stambulā) rektoru prof. Yalçın Karayağız panākta vienošanās padziļināt sadarbību jau esošā līguma ietvaros. 2015. gadā, kad Latvija būs prezidējošā valsts Eiropas Savienības Padomē, iecerēts Mimar Sinan tēlotājmākslas universitātes jaunajā izstāžu zālē iekārtot Latvijas Mākslas akadēmijas veidotu ekspozīciju. Tāpat partneri uzaicināti 2015. vai 2016. gadā ar atbildes izstādi viesoties Rīgā, sniedzot iespēju auditorijai Latvijā iepazīt Turcijas mākslu. Abām augstskolām ir interese sadarboties arī studiju procesā, strādājot pie praktiskās doktorantūras izveides.
Latvijas Mākslas akadēmija ir gandarīta par esošajiem un jaunizveidotajiem kontaktiem Turcijā. Veiksmīga sadarbība līdz šim noritējusi galvenokārt „Erasmus” programmas ietvaros. Uz Turcijas mākslas augstskolām jaunie mākslinieki, dizaineri un mākslas zinātnieki no Latvijas regulāri dodas studiju apmaiņā, savukārt docētāji izmanto iespēju sniegt partneraugstskolās vieslekcijas un meistarklases, kā arī padziļināt starpaugstskolu kontaktus. Tāpat liela interese par sadarbību ar izglītības iestādēm Latvijā ir Turcijas augstskolām, jo īpaši kontekstā ar Turcijas kā Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts interesi paplašināt sadarbību ar ES dalībvalstīm, pārņemot pieredzi un dibinot vērtīgus kontaktus ar kolēģiem Eiropā.