Latvijas Mākslas akadēmija piedalās lielākajā Ziemeļvalstu dizaina izstādē "Stockholm Furniture & Light Fair"
Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studenti un pasniedzēji no 2013. gada 5. līdz 9. februārim piedalās lielākās Ziemeļvalstu dizaina izstādes „Stockholm Furniture & Light Fair” jauno dizaineru sadaļā „Greenhouse 2013”.
„Greenhouse” ir kļuvis par nozīmīgu ikgadēju notikumu Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas darba kalendārā, un ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Mākslas akadēmijas Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta atbalstu LMA Dizaina nodaļas studenti šajā izstādē startē jau astoto reizi. Stokholmas Mēbeļu un gaismekļu gadatirgus ir platforma, kur Skandināvu un Baltijas valstu jaunajiem dizaineriem un dizaina augstskolām ir iespēja parādīt starptautiskai publikai savas idejas un sasniegumus, atrast domubiedrus un meklēt sadarbības partnerus mēbeļu dizaina un interjera aksesuāru industrijas nozarē.
Šogad „Greenhouse” izstāde tiek veidota kā dārzs jeb oāze – tikšanās vieta komunikācijas veidošanai, kur pulcēties dizaineriem, ražotājiem un izstādes apmeklētājiem. Tā ir vieta ar brīvu un radošu atmosfēru, kur norisinās zināšanu un ideju apmaiņa, diskusijas, jaunas satikšanās un iepazīšanās. Mākslas akadēmijas stendā tiek prezentētas LMA nodaļas un sešu Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras studentu – Ivara Pilipa, Madaras Matisones, Martas Ginteres, Ligitas Breģes, Kristas Mārānes un Kristīnes Bulas – bakalaura darbi, kuru tēmu vadmotīvs ir vide un komunikācija.
Ekspozīcijas centrālais objekts ir Vides mākslas katedras maģistrantūras studentes Ligitas Breģes mikrorajonu pagalmu labiekārtojuma projekts „MEET ME!” (darba vadītājs asoc. prof. Juris Krūmiņš), kas jau ieguvis 1. vietu jauno dizaineru konkursā „SaloneSatellite WorldWide Moscow 2012” un tiks izstādīts arī „SaloneSatellite” Milānas mēbeļu meses ietvaros šī gada aprīlī. Darba koncepcijas pamatā ir sakārtotu tikšanās vietu ierīkošana Rīgas mikrorajonu māju pagalmos, kas veicinātu iedzīvotāju komunikāciju, mijiedarbību un savstarpējus uzmanības pievēršanas rituālus, tādejādi stiprinot iedzīvotāju kopienas piederības izjūtu. Izveidojot neskaitāmus darbības līmeņus, moduļus ir iespējams funkcionāli daudzveidīgi apdzīvot, turklāt moduļu konstrukcijas var būt bezgalīgas, un katrā pagalmā ir iespējams izveidot tieši šai vietai piemērotu tikšanās vietu.
LMA stenda iekārtojums ir veidots kā daudzdzīvokļu mikrorajons. Tā ir kā skatuve, kur tiek izspēlētas pagalma ainas, un ekspozīcijas apmeklētājiem, uzliekot īpaši radītās 3D brilles, ir iespēja iejusties dažādās lomās. Ekspozīcijas scenogrāfiju veido pagalmam piederīgi atribūti, un galvenie aktieri ir LMA Dizaina nodaļas Vides mākslas katedras studentu un pasniedzēju darba grupa: Ivars Pilips, Madara Matisone, Ligita Breģe, Marta Gintere, Krista Mārāne, asoc. prof. Juris Krūmiņš, docents Ervins Pastors un projektu vadītājs Jānis Gailītis.
www.stockholmfurniturefair.se