LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJA NODOD PURVĪŠA MUZEJAM GLABĀŠANĀ VILHELMA PURVĪŠA SPIEĶI
Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātāja, Latvijas ainavas skolas veidotāja un profesora Vilhelma Purvīša spieķis, kurš līdz šim tika glabāts akadēmijas Informācijas centrā, tagad tiks deponēts Purvīša muzejam. Šī deponēšana ne tikai apliecina akadēmijas vēlmi saglabāt un aizsargāt dižā mākslinieka mantojumu, bet arī sniedz sabiedrībai iespēju iepazīties ar šo svarīgo artefaktu.
Mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, runājot par šo artefaktu, jautā: “Ko mēs patiesībā zinām par spieķi?”. Šis priekšmets ir viens no retajiem, kas saglabājies no Purvīša dzīves. Burāne atceras kādu sarunu ar Purvīša skolnieku Oskaru Kalēju (1902–1993), kurš bieži viesojās LMA Informācijas centrā: “Mēs vadījām laiku sarunās un viņam reiz pajautāju, vai šis tiešām ir Purvīša spieķis? Viņš atbildēja: "Jā, domāju, ka jā!""
Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš uzsver šīs rīcības nozīmīgumu: “Šādas darbības var sekmēt latviešu tautai valsts apziņas veidošanos. Deponējot Purvīša spieķi Purvīša muzejam, akadēmija apliecina savu uzticību muzeja darbībai, kā akadēmijas rūpes par dižā mākslinieka mantojuma ilgtspējīgu saglabāšanu un nodošanu nākamajām paaudzēm."
Papildus spieķim, Latvijas Mākslas akadēmija deponē arī Vilhelma Purvīša skolnieka Arvīda Egles (1905–1977) gleznoto skolotāja portretu, kas būs vērtīgs papildinājums Purvīša mākslas un personības dokumentējumam, kā arī otrā glezna jaunizveidotajā "Purvīša galerija Rīga".
“Purvīša muzejs” pēc Vilhelma Purvīša vēlmes ir izveidojis Purvīša galeriju Rīgā, kuras mērķis ir atrast pasaulē izkaisītās dižā ainavista un viņa skolnieku gleznas. Kā norāda muzeja vadītāja Žanete Grende: “Viss sākas ar pirmo soli! Arī "Purvīša galerija Rīga" sper pirmos soļus, lai ar laiku kļūtu par vietu, kur sabiedrībai apskatāms gan “Purvīša mantojuma digitālais katalogs 2000”, kurā savākti jau 410 darbi, gan pazudušās meistara 900 gleznas Vācijā un citviet pasaulē.”
Šis solis apliecina Purvīša mantojuma nozīmi un tā saglabāšanu Latvijas un starptautiskā mērogā, sniedzot sabiedrībai iespēju tuvāk iepazīt izcilo mākslinieku un viņa darbus.