Meklēt
Izvēlne

KUR MĀKSLĀ IR KARJERA? LMA STUDENTU KARJERAS ATBALSTA CENTRS AICINA UZ SARUNU SERIĀLU

Latvijas Mākslas akadēmijas jaundibinātais studentu karjeras atbalsta centrs aicina uz otro sarunu seriāla “Kur mākslā ir karjera?” tikšanos 21. februārī plkst. 18.00, LMA kafejnīcā.

Otrā sarunu seriāla epizode pievērsīsies mākslinieka saskarsmei ar profesionālo kritiku. Kopā ar mākslas zinātniecēm Alisi Tīfentāli un Santu Hiršu sarunāsimies par to, kā kritika palīdz māksliniekam un kā ar to veidot attiecības. Kur iegūt atgriezenisko saiti par savu darbību un kā to veselīgi pārstrādāt? Kam gatavoties, nonākot mākslas kritikas redzeslokā starptautiskā līmenī?

Sarunu seriālu apmeklēt aicināti visi interesenti – īpaši mākslas un kultūras jomās studējošie, mākslu un dizaina vidusskolu audzēkņi. Sarunu moderēs LMA studente, pārmaiņu aģente Ieva Stalšene. Lai tieši un atklāti runātu par būtisko, saruna ir piedzīvojama tikai klātienē, bez tiešraidēm un ierakstiem.

Santa Hirša ir mākslas zinātniece un kritiķe, saņēmusi Normunda Naumaņa balvu mākslas kritikā (2021), sarakstījusi monogrāfijas par māksliniekiem Krišu Salmani (2018) un Andri Breži (2020), ir daudzu mākslas izdevumu redaktore un darbojas Baltijas laikmetīgās mākslas portālā Echo Gone Wrong. Kopš 2012. gada regulāri raksta dažādiem kultūras medijiem Latvijā un ārvalstīs.

Alise Tīfentāle ir mākslas un fotogrāfijas vēsturniece. Ieguvusi zinātņu doktora grādu mākslas vēsturē Ņujorkas Pilsētas universitātē, pasniedz mākslas un fotogrāfijas kursus Ņujorkas Štata un Ņujorkas Pilsētas universitātēs. Zinātnisko interešu lokā ir fotogrāfija kā mākslas forma divdesmitajā gadsimtā, mūsdienu fotogrāfija sociālo tīklu un mākslīgā intelekta kontekstā, kā arī padomju laika mākslas vēsture. Publicētas nodaļas tādos krājumos kā Routledge Companion to Photography and Visual Culture (2018), Exploring the Selfie: Historical, Analytical, and Theoretical Approaches to Digital Self-Photography (Palgrave Macmillan, 2018), The History of European Photography 1970–2000 (Central European House of Photography, 2016), un Postdigital Aesthetics: Art, Computation, and Design (Palgrave Macmillan, 2015). Raksti publicēti tādos žurnālos kā ARTMargins, CAA.Reviews, MoMA Post, Networking Knowledge, PhotoResearcher, Social Sciences, u.c. Tīfentāle ir arī žurnāla “Foto Kvartāls” dibinātāja (2005) un bijusi tā galvenā redaktore (līdz 2010), ir grāmatas “Fotogrāfija kā māksla Latvijā, 1960-1969” (Rīga: Neputns, 2011) autore un Latvijas ekspozīcijas līdzkuratore Venēcijas biennālē (2013). Publikācijas un aktualitātes internetā: www.alisetifentale.net.


LMA Studentu karjeras centrs izveidots ESF projekta Nr.8.2.3.0/18/A/018 “Latvijas Mākslas akadēmijas pārvaldības pilnveide” ietvaros.