Meklēt
Izvēlne

KRISTAPS ZARIŅŠ STARPTAUTISKĀ MĀKSLAS IZSTĀDĒ "PERSONAL STRUCTURES – REFLECTIONS"

No 2022. gada 23. aprīļa līdz 27. novembrim Venēcijā, Itālijā, tiks atklāta sestā PERSONAL STRUCTURES laikmetīgās mākslas izstāde, kas notiek reizi divos gados un pulcē māksliniekus no visas pasaules. Izstādes atklāšanas dienas paredzētas šā gada 21. un 22. aprīlī, kuru laikā norisināsies preses priekšskatījumi un īpaša pasākumu programma.

Eiropas Kultūras Centra Itālijā (ECC-Italy) organizētā izstāde PERSONAL STRUCTURES - REFLECTIONS norisinās vienlaicīgi ar 59. Venēcijas mākslas biennāli un ir iekļauta oficiālajā mākslas notikumu kalendārā.

Apjomīgajā izstādē apskatāmi gan starptautiski atzītu, gan jaunu mākslinieku, fotogrāfu un tēlnieku darbi, kā arī akadēmisku mākslas institūciju projekti no visas pasaules, kas visi izstādīti vēsturiskās Venēcijas pilsētas vietās - Palazzo Bembo, Palazzo Mora kā arī Marinaressa dārzos.

2022. gada izstādes centrālā tēma ir „atspulgs”, ko var saprast gan kā attēla atspulgu uz spogulim līdzīgas virsmas, gan kā meditācijā radušos domu, ideju vai viedokli. PERSONAL STRUCTURES - REFLECTIONS atspulgu tēma iemiesos divējādu nozīmi: no vienas puses redzamo pasauli, ko uztver acis, no otras - prāta darbību, kas izriet no domāšanas un refleksijas. Reflektēšanas-pārspriešanas darbība ietver sevī iespēju paredzēt turpmākos iespējamos scenārijus un atbildību par labākas nākotnes radīšanu.
 

PERSONAL STRUCTURES - REFLECTIONS Venēcija pulcēs ap 200 māksliniekus. Izstādes mākslas darbi atspoguļos daudzveidīgas kultūras pārstāvošu mākslinieku uzskatus, kuru vidū ir Martins Parrs (Martin Parr), Donalds Mārtinijs (Donald Martiny), Museum of Mind, Kalvins Či-Hao Tengs (Calvin Chih-Hao Teng), Galerie Myrtis, Alberts Skopins (Albert Scopin), Ben Bergman Gallery, Daniels Pesta (Daniel Pesta), Sandra Kateno Adorno (Sandra Cattenao Adorno), Kārena Sevela (Karen Sewell), Valerie Goodman Gallery. Izstādē tiks godināta arī konceptuālā mākslinieka Lorensa Veinera (Lawrence Weiner) personība un darbs, kura līdzšinējā sadarbība ar Eiropas Kultūras centru paliks atmiņā ar īpašu instalāciju Palazzo Bembo.

Latviju PERSONAL STRUCTURES - REFLECTIONS izstādē pārstāvēs Kristaps Zariņš ar savu lielformāta gleznu “Anatomijas stunda”, no gleznu cikla “Laiks. Telpa. Apziņa.”

Sadarbībā ar Māksla XO galeriju izstādes PERSONAL STRUCTURES - REFLECTIONS kuratoru komanda izvēlējās Kristapa Zariņa darbu, kas visvairāk tuvinās 59. starptautiskās Venēcijas mākslas biennāles nosaukumam “Sapņu piens” un tās galvenās kuratores Cecīlijas Alemani sacītajam - “mākslinieks – sirreālists apraksta maģisku pasauli, kurā caur iztēles prizmu tiek pastāvīgi no jauna radīta dzīvība, kurā visi var mainīties, tikt pārveidoti, kļūt par kaut ko jaunu, par kādu jaunu. Izstāde mūs aizvedīs iedomu ceļojumā caur ķermeņa metamorfozēm un cilvēcības dažādajām definīcijām.”

PERSONAL STRUCTURES - REFLECTIONS programma

Septiņu mēnešu garumā izstādi papildinās virkne diskusiju, performanču un darbnīcu, kuru mērķis ir veidot dialogu starp aktuālajām norisēm, idejām un viedokļiem laikmetīgās mākslas jomā mūsdienu laika, telpas un esamības kontekstā. Pilns pasākuma grafiks publicēts ECC platformās.

PERSONAL STRUCTURES - REFLECTIONS digitalizācija

Eiropas Kultūras centrs piedāvās sekot līdzi izstādes norisei gan klātienē, gan tiešsaistē, straumējot procesu ECC YouTube un Instagram @ecc_italy kanālos. Turklāt ECC ir izveidojusi arī PERSONAL STRUCTURES vietni (www.personalstructures.com), kurā būs aplūkojami visi izstādītie mākslas darbi, pilns dalībnieku saraksts, informatīvas virtuālās tūres un lejupielādējama izstādes kataloga versija.

PERSONAL STRUCTURES - REFLECTIONS norises vietas Palazzo Bembo

Atrodoties netālu no Rialto tilta, Palazzo Bembo raksturo krāšņa fasāde, celta venēciešu gotikas stilā ar skatu uz Lielo kanālu. Palazzo Bembo 15. gadsimtā uzcēla dižciltīgā Bembo ģimene. Lai gan interjers pēdējo gadsimtu laikā vairākkārt pārveidots, ēkas fasāde joprojām ir saglabājusi savu sākotnējo izskatu. Pateicoties sadarbībai starp pašreizējo pils īpašnieku un ECC, Palazzo Bembo atdzimst tā senākajā godībā un kopš 2011. gada divos ēkas reprezentatīvajos stāvos tiek rīkotas augstas kvalitātes izstādes.

Palazzo Mora

Palazzo Mora atrodas starp San Felice baznīcu un di Noale kanālu Cannaregio rajonā. Tā celta 16. gadsimtā, un 1716. gadā to nopirka Mora ģimene. Palazzo Mora reprezentatīvajā stāvā redzamas dažas Giovanni Battista Tiepolo atributētas freskas, kas tapušas no 1720. līdz 1770. gadam. Izstādes notiek divos galvenajos stāvos, kā arī starpstāvā, trešajā stāvā un priekšdārzā pie ieejas.

Palazzo Michiel

Palazzo Michiel del Brusà atrodas Lielā kanāla ziemeļu pusē, ar ieeju no Strada Nuova, netālu no Campo SS. Apostoli. Ēkai ir unikāls venēciešu gotikas stila balkons, kas datēts ar 15. gadsimtu, savukārt iekštelpu sienas rotā Jacopo Guarana freskas. Palazzo Michiel ir ECC-Italy galvenā mītne, tajā bieži noris dažādas konferences, semināri un citi pasākumi.

Marinaressa dārzi

Marinaressa dārzi iekārtoti 20. gadsimta trīsdesmitajos gados un atrodas blakus Riva dei Sette Martiri laivu piestātnei Castello rajonā, netālu no Svētā Marka laukuma. Katru izstādes periodu dārzi pārtop par neparastu skulptūru parku, kurā eksponēti mākslas un arhitektūras darbi. 2017. gadā ECC veica dārzu renovācijas un nu tie atkal pieejami plašākai publikai.

PERSONAL STRUCTURES – REFLECTIONS kuratoru komanda

Sara Danieli, Bérénice Freytag, Yuki Gómez Asami, Vittoria Mastrolilli, Lucia Pedrana, Claudia Piovan, Valeria Romagnini, Micaela Skerl, Suzanne van der Borg, Elena Volpato, Katerina Zachou.

*ECC komanda uzskata, ka mākslai, kas ir būtiska kultūras sastāvdaļa un atslēga jaunu ideju un pieredžu piekļuvē, jābūt atvērtai visiem. Tāpēc visas ECC norises vietas ir pieejamas ikvienam interesentam bez maksas.