JANVĀRA SĀKUMĀ LATVIJAS MĀKSLAS AKADĒMIJĀ ATKLĀS IZSTĀDI "(ne)MĀKSLINIEKA STĀSTS"
No 2020. gada 9. līdz 26. janvārim Latvijas Mākslas akadēmijas Aulā (Kalpaka bulvāris 13) būs skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un zinātnes apakšnozares 4. kursa studentu organizēta izstāde “(ne)MĀKSLINIEKA stāsts”. Izstāde tiek rīkota Latvijas mākslas vēstures kursa ietvaros Dr. art. Andra Teikmaņa vadībā un būs veltīta stāstiem par dažādu mākslinieku ceļu uz atzinību ar vai bez augstākās izglītības diploma.
“(ne)MĀKSLINIEKA stāsts” pievērsīsies filosofiskiem jautājumiem - kurā brīdī mākslas darba radītājs kļūst par mākslinieku? Cik svarīga loma mākslinieka tapšanā ir Mākslas akadēmijai kā izglītības iestādei? Vai gleznotājs bez atestāta ir mākslinieks, vai tikai amatieris, kaut reizēm talantīgs? Kādam jautājumi var šķist neērti. Mūsu mērķis ir nevairīties no viedokļu daudzveidības un problēmsituāciju atklāšanas.
Izstādes ietvaros Agneses Bules, Valda Buša, Birutas Delles, Miķeļa Fišera, Leo Kokles, Andreja Krūmiņa, Arnolda Mazīša, Jāņa Pauļuka, Oto Pladera, Jura Pudāna, Vilņa Raudssepa, Maijas Tabakas, Visvalža Ziediņa un Artura Jūrastetera un Oskara Norīša radošās darbības attīstības ceļš tiks skatīts no mazliet citāda skatupunkta. Stāsts būs par dažādām grūtībām. Cīņu par sevi un savu mākslu. Centrā viņu darbi no studiju gadiem līdz atzītam statusam - Mākslinieks.
Jautājumi, kuri, iespējams, nekad negūs viennozīmīgu atbildi, aicinās domāt un diskutēt arī par esošās mākslas izglītības sistēmas plusiem un mīnusiem. Tādēļ izstādes laikā rīkosim ekskursijas, radošās darbnīcas un diskusiju kopā ar dalībniekiem, kas pārstāv mūsdienu Latvijas mākslas vidi. Tuvāka informācija par pasākuma datumiem un laikiem sekos Facebook lapā, kā arī Latvijas Mākslas akadēmijas mājas lapā.
Izstādi atbalsta: Latvijas Mākslas akadēmija, Rīgas dome, “Novum Riga Charitable Foundation”, Mākslas izglītības centrs “Trīs krāsas”, Latvijas Nacionālais Mākslas muzejs, Latvijas Mākslinieku savienības muzejs, ZUZEUM, Bulduru Izstāžu nams.
Izstādes idejas autori: Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas apakšnozares 4. kursa studenti
Dizains: Ansis Rozentāls
Izstādes scenogrāfija: Andris Kaļiņins