Meklēt
Izvēlne

IZSTĀDES "ACADEMIA" PAVADOŠĀ PROGRAMMA

  • 21. septembrī plkst. 13.00
     Sandra Kalniete

Politiķe, sabiedriskā darbiniece, diplomāte, rakstniece un viena no neatkarības atgūšanas kustības vadītājām Sandra Kalniete atskatīsies uz savu studiju laiku Latvijas Mākslas akadēmijā un pastāstīs, kā šis laiks ietekmēja viņas tālāko profesionālo attīstību politikas jomā.

Šobrīd Sandra Kalniete ir Eiropas Parlamenta deputāte (kopš 2009. gada), Eiropas Tautas partijas (EPP) grupas priekšsēdētāja vietniece, atbildīga par grupas pozīcijas veidošanu ārpolitikas, attīstības politikas un starptautiskās tirdzniecības jautājumos. Bijusi vēstniece ANO (1993–1997), Francijā (1997–2000) un UNESCO (2000–2002). Latvijas ārlietu ministre (2002–2004), Eiropas Lauksaimniecības, lauku attīstības un zivsaimniecības komisāre (2004).

  • 22. septembrī plkst. 13.00
     Kristaps Zariņš

Pirmajā meistarklasē gleznotājs un Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš klātesošos iepazīstinās ar savu aizraušanos zīmēšanas disciplīnā.

Kristapa Zariņa darbos atklājas analītisks cilvēka un apkārtējās vides vērojums, kas ar formas abstrakciju un meistarīgu zīmējumu pārtop daudzslāņainās, ekspresionistiskās figurālās kompozīcijās. Gleznās dominē sievietes un vīrieša akts, kas apvienojumā ar klusās dabas un ainavu glezniecības elementiem it kā eksponē mākslinieka privāto telpu apvienojumā ar fantāziju pasauli, mākslas vēstures epizodēm, mitoloģiju un reliģiju.

  • 28. septembrī plkst. 13.00
     Skuja Braden

“Skuja Braden” (Ingūna Skuja un Melisa Breidena / Melissa Braden) ir divnacionāls viendzimuma sadarbības tandēms, kura mājvieta ir Aizkrauklē. Šis divgalvainais četrkājainais radījums dzima 1999. gadā un vēlās nakts stundās sēž nomodā, iztēlojoties paralēlas pasaules, kurās ķermeņi veidoti no porcelāna, no okeāniem izlec liesmas un lūpas pieskaras lūpām, dāvājot vēsu ūdeni no savām dzīlēm. “Skuja Braden” darbos atrodams kaujiniecisks feminisms, politiski komentāri un pa šķipsniņai budisma. Šie elementi satiekas bezsejainos mazos zvēriņos, kas savā starpā saistīti telpiskās instalācijās, taču vienmēr sasaucas arī ar mūžsenajām keramikas un porcelāna tradīcijām.

  • 5. oktobrī plkst. 13.00
    Aleksandra Samuļenkova

  • 12. oktobrī plkst. 13.00
    Uldis Zariņš

Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

6. oktobrī “Mākslinieku meistarklases”
13. oktobrī “Mākslinieku meistarklases”
20. oktobrī “Mākslinieku meistarklases”
27. oktobrī “Mākslinieku meistarklases”
3. novembrī “Mākslinieku meistarklases”
10. novembrī “Mākslinieku meistarklases”
17. novembrī “Mākslinieku meistarklases”
Mērķauditorija: aicināti visi interesenti, visu meistarklašu sākums pl. 13.00

  • 25. septembris–13. novembris
    (trešdienās) plkst. 12.10–13.45, lekciju kurss“Minimālisms un konceptuālisms 20. gadsimta otrās puses kultūrā”

Stāsta Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Jānis Taurens.
Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

  • 26. septembrī plkst. 18.00
    “Arhitektūra kā māksla”

Arņa Rītupa saruna ar Jevgēņiju Asu.

Aktualizējot arhitektūras studiju jautājumu Latvijas Mākslas akadēmijas mācību procesā, Arnis Rītups sarunā ar Maskavas arhitektūras profesionāli Jevgēņiju Asu (Евгений Асс) apspriedīs tēmu, kā un vai mainās arhitektūras studiju modelis un jaunākās tendences.

Jevgēņijs Ass (http://www.asse.ru) ir arhitektūras skolas“MARCH", kas saslēgta ar London Metropolitan University, dibinātājs un vadītājs, pēdējos 40 gadus vadošais jauno arhitektu pedagogs Krievijā. Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

  • 10. oktobrī plkst. 18.00 Arhitektūras manifestācija“Arhitektūras launch”

Pasākums, atzīmējot jauna virziena iekļaušanu Latvijas Mākslas akadēmijas programmā.
Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

  • 22.–25. oktobrī plkst. 11.00–16.00, Dienas skola rudens brīvlaikā
    “ARS Mini”

“ARS Mini” ir dienas skola rudens brīvlaikā aktīviem un zinātkāriem bērniem vecumā no 8 līdz 14 gadiem, kuri satiksies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS ar mērķi pētīt un iepazīt kultūras institūcijas darbību un radoši pavadīt laiku, izzinot laikmetīgo mākslu.

Skolēnu aktivitātes ietvers ARSENĀLA darbībā iesaistīto profesiju pienākumu pētniecību un mūsdienu mākslas procesa iepazīšanu Latvijas Mākslas akadēmijas simtgades izstādē “Academia”. Dienas skolas uzdevumi izstrādāti, iekļaujot dažādu prasmju – kritiskās domāšanas, problēmrisināšanas, jaunrades, sadarbības u.c. – attīstīšanu.

Dalībnieki tiks aicināti izpētīt viņiem interesējošos mākslas aspektus pēc iespējas dažādākā veidā, kā arī piedalīties spēlēs, kopīgās diskusijās un grupu aktivitātēs. Tāpat audzēkņi piedalīsies eksperimentos, kas saistīti ar instalāciju būvēšanu un citām mākslas darbu radīšanas tehnikām.

Nodarbības vada LNMM muzejpedagoģe Baiba Aļļe.

Mērķauditorija: bērni vecumā no 8 līdz 14 gadiem.
Materiāli līdzņemšanai: priekšauti vai darba apģērbs, kas var tikt nosmērēts ar krāsu. Pārējie darbam nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas.
Ēdiens pusdienu pauzei, kas siltumā ātri nesabojāsies.
Ūdens pudele (uz vietas pieejams filtrēts dzeramais ūdens).
Dalības maksa: 20,00 EUR no personas par 4 dienām.
Dalībnieku skaits ierobežots.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni (+371) 67 716108 vai e-pastu , .

  • 31. oktobrī  plkst. 18.00 

Saruna ar Vilema de Kūninga mākslas akadēmijas rektoru Jeroen Chabot.
Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

  • 7. novembrī plkst. 18.00, Diskusija“Kā dzīvot pēc Akadēmijas?”

Diskusija par mākslinieku iekļaušanos darba tirgū pēc Latvijas Mākslas akadēmijas pabeigšanas. Vakaru vadīs mākslas kritiķe un teorētiķe Anda Kļaviņa.
Mērķauditorija: aicināti visi interesenti!

Dalības maksa:
ieejas biļete izstādē. GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.
Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.
Papildu informācija pa tālruni (+371) 67 716108 vai e-pastu .