Izstāde "Meditācijas gaisma"
No 2013. gada 20. jūlija Cēsu Viduslaiku pils dārzā būs skatāma izstāde „Meditācijas gaisma”, kas tapusi laikā no 12. līdz 20. jūlijam Liepā, Cēsīs, un Zvārtavas pilī notiekošajā starptautiskajā keramikas simpozijā. Izstādes atklāšana: 20. jūlijā plkst. 22.00 Cēsu Viduslaiku pils dārzā.
Simpozija laikā astoņi izcili un pasaulē plaši pazīstami keramiķi no SIA „Lode” ražotajiem ķieģeļiem veidojuši lielizmēra ažūra objektus. Četrpadsmit simpozija laikā tapušie darbi tiks izvietoti Cēsu Viduslaiku pils parkā. Darbi tiks speciāli izgaismoti un apgaismoti, radot meditatīvu noskaņu.
Simpozijā piedalās astoņi keramikas pasaulē labi zināmi un atzīti mākslinieki: Pēteris Martinsons un Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesore Līga Skariņa no Latvijas, Ulla Vioti (Ulla Viotti) no Zviedrijas, Nato Eristavi (ნატო ერისთავი) no Gruzijas, Gvena Hīnija (Gwen Heeney) no Lielbritānijas, Vladimirs Civins (Владимир Цивин) no Krievijas, Roberts Harisons (Robert Harrison) no Kanādas/ ASV un Mitsuo Šoji (Mitsuo Shoji) no Japānas / Austrālijas.
Ulla Viotti, Roberts Harisons un Gvena Hīnija ir Pasaules ķieģeļu mākslinieku asociācijas (World Association of Brick Artists) dibinātāji un biedri. Asociācija darbojas jau vairākus gadus un līdz šim savu darbību ir koncentrējusi uz Rietumeiropu. WABA pirmais simpozijs notika Dānijā Petera Tegla ķieģeļu rūpnīcā. Simpozijs Latvijā ir pirmais šāda veida pasākums Baltijā un visi mākslinieki cer, ka tas kļūs par regulāru ikgadēju pasākumu, piesaistot Latvijai pasaules slavenus keramiķus un tēlniekus. Jo īpaši tādēļ, ka Lodes rūpnīca ir radījusi brīnišķīgus apstākļus un nodrošina lielisku tehnisko atbalstu mākslinieku darbam.
„Mēs visi izmantojam vienu un to pašu materiālu. Man ir ļoti interesanti, ka ar šādām ierobežotām iespējām mēs katrs radām unikālu mākslas darbu ar savu raksturu. Materiāls var kādam šķist ļoti ierobežots savās iespējās, bet es ticu, ka ne jau materiāls rada mākslinieku,” – tā Pēteris Martinsons, keramiķis, Starptautiskās keramikas akadēmijas biedrs.
SIA „Lode” mākslinieku rīcībā uz Simpozija laiku ir nodevusi telpas Liepas ražotnes vecajā cehā un iekārtojusi tur māksliniekiem darba un atpūtas vietu. Lodes rūpnīca ļauj mākslas darbu radīšanai neierobežotos apjomos izmantot savu produkciju – dažāda veida un toņu dedzinātos ķieģeļus. Mākslinieki atzīst, ka Lodes ražotie ķieģeli ir ļoti kvalitatīvi un formu un krāsu daudzveidības dēļ ir lielisks izejmateriāls mākslas darbu radīšanai.
Cēsu viduslaiku pils ir unikāla vide simpozija laikā radīto mākslas darbu izvietošanai. Mākslinieki ar lielu pietāti izturas pret pils vēsturi un radītie darbi papildinās kopējo ekspozīciju. Darbi diennakts tumšajā laikā tiks dažādi izgaismoti, tādējādi padarot pils apskati vēl interesantāku.
Simpozija laikā mākslinieki uzturas Latvijas Mākslinieku savienībai piederošajā Zvārtavas pilī. Biedrība „Radošuma meka” un SIA „ITA Konsultants” nodrošina simpozija organizēšanu un finansēšanu. Koka konstrukcijas un detaļas piešķir pašmāju ražotne „EKJU”. Atklāšanas pasākumu atbalsta „Cēsu alus”.
www.symposiums.lv
www.facebook.com/symposiums.lv