Birgitas Ramsaueres radošā darbnīca noslēdzas ar izstādi Latvijas Mākslas akadēmijā
No 2013. gada 10. līdz 17. maijam Rīgā norisinājās vācu mākslinieces Birgitas Ramsaueres radošā darbnīca „Corner Backdrop”. Lai plašākai auditorijai parādītu darbnīcas laikā radīto, no š.g. 17. līdz 31. maijam interesenti aicināti uz darbnīcas noslēguma izstādi „Golden Corner” Latvijas Mākslas akadēmijas 3. stāva vestibilā. Visi laipni aicināti!
Radošajā darbnīcā piedalījās Andra Andžāne, Antra Dobule, Ance Gricmane, Aleksandra Ehte, Lāsma Kondrāte, Lāsma Pujāte, Kate Seržāne, Vitālijs Staņislavskis, Andriāna Vīgnere un Patriks Zvaigzne. Jaunie mākslinieki nedēļas laikā sniedza septiņas performances dažādās Rīgas vietās – Esplanādē, Doma laukumā, Centrāltirgū un uz kanāla tilta starp Centrāltirgu un Rīgas autoostu. Izstādē Mākslas akadēmijā būs iespējams iepazīties ar video materiālu, kas klāt nebijušajiem ļaus ieskatīties performanču norisē, kā arī būs skatāmas fotogrāfijas, instalācijas un lasāmas mākslinieku pārdomas par darbnīcas laikā piedzīvoto un atklāto.
Latvijas un Vācijas vēsturisko attiecību mijiedarbība ir radījusi savdabīgu kultūras mantojumu Rīgā un citur Latvijā. Plānojot darbnīcas norisi Rīgā, Birgita Ramsauere vēlējās šo vēsturisko skatījumu caur „Corner Backdrop” projektu transformēt mūsdienu mākslas valodā, raisot darbnīcas dalībniekos vēlmi tuvāk iepazīt Rīgas pilsētvidi un strādāt tajā. Birgitas Ramsaueres skatījumā ir svarīgi, lai māksla iziet no ēkas sienām un kļūst par daļu no sabiedrības.
Nedēļu ilgusī darbnīca fokusējās uz Rīgas arhitektūru un deva iespēju Latvijas jaunajiem māksliniekiem veidot sinerģiju starp vizuālo mākslu un publisko telpu. Darbnīcas norises laikā bija iespējams pētīt Rīgas vēsturisko arhitektūru, procesa rezultātu atspoguļojot mākslā. Īpaša loma radošajā procesā bija starpdisciplīnu pieejai un šķietami nesaderīgu mākslas virzienu sapludināšanai vienotā praksē, piemēram, sintezējot performanču mākslu ar glezniecību, zinātnisku pieeju – ar poēziju u.tml.
Performanču mākslu kā atsevišķu mākslas disciplīnu nepiedāvā apgūt neviena no Latvijas augstskolām, tādēļ darbnīca bija vērtīga iespēja interesentiem iepazīties ar šo mākslas virzienu, apgūt tā teoriju un pielietot to praksē.
Birgita Ramsauere ir pazīstama kā Ņujorkā, Berlīnē un Nirnbergā bāzēta māksliniece, kas savā radošajā darbā apvieno visus iespējamos mākslas virzienus un izteiksmes līdzekļus. Māksliniece iepriekš pasniegusi un ar vieslekcijām uzstājusies Nirnbergas Mākslas akadēmijā (Vācija), Ņujorkas Cooper Union (ASV), Kolumbijas universitātē Ņujorkā (ASV) u.c.
Mākslinieces mājas lapa: www.BirgitRamsauer.net
Birgitas Ramsaueres viesošanās Latvijā iespējama, pateicoties Gētes institūta Rīgā, Latvijas Mākslinieku savienības un Latvijas Mākslas akadēmijas atbalstam.
Izstādes darba laiki:
Pirmdien, otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00 - 18.00
Ceturtdien: 11.00 - 19.00
Svētdien: slēgts