Meklēt
Izvēlne

LMA studenti piedalās izstādes Homo Faber Jauno vēstnieku programmā Venēcijā, Itālijā

Laura Ozola

Laikā no 14. – 30. septembrim Venēcijā, San Giorgio Maggiore salā notika starptautiska izstāde Homo Faber, kura izceļ Eiropas amatniecības augstākā kaluma meistarību un izcilību. Plašā ekspozīcija salutēja roku darbam un savija tradicionālo amatniecību ar mūsdienīgu dizaina ietvaru.
Jauno vēstnieku programma (Young Ambassadors programme) pēc Džordžo Cini fonda (Fondazione Giorgio Cini) iniciatīvas sadarbībā ar Mikelandželo fondu (Michelangelo Foundation) programmai atlasīja vairāk nekā 100 studentus no 15 dažādām valstīm un 26 labākajām Eiropas izglītības iestādēm, vadoties pēc stingriem atlases kritērijiem.
Latvijas Mākslas akadēmiju (LMA) izstādes Jauno vēstnieku programmu pārstāvēja trīs studenti: Vizuālās mākslas nodaļas, Glezniecības apakšnozares studente Sabīne Vernere, Dizaina nodaļas, Funkcionālā dizaina apakšnozares studente Līva Drīliņa un Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas, Tēlniecības apakšnozares students Kristaps Andersons.
Vasaras sākumā Jaunie vēstnieki piedalījās fonda rīkotajās apmācībās Venēcijā, iegūstot pieredzi un padziļinātas zināšanas par izstādes eksponātiem un augstākās kvalitātes amatniecības ikonām no 27 Eiropas valstīm, lai septembrī izstādes norises laikā praktiski līdzdarbotos izstādes Homo Faber norisē un dalītos zināšanās ar apmeklētājiem par amatnieku-meistaru prasmēm, paņēmieniem un izmantotajiem materiāliem. Ekspozīcija izvietota  16 ekspozīcijas telpās, kas apver aptuveni 4000²m platību.
Programma sniedza iespēju jaunajiem profesionāļiem satikt Eiropas izcilākos amatniekus un dizainerus, smelties iedvesmu materiālu pielietojumā un tehnoloģijās, kā arī iepazīties un sadarboties ar saviem vienaudžiem, kas ir būtisks ieguldījums profesionālajā darbībā.
LMA studente, Sabīne Vernere: ”Es uzskatu, ka ir ļoti svarīgi saglabāt rotaļīgumu visā, ko es daru, atstāt vietu neparedzētiem pagriezieniem manos plānos vai manos darba procesos”.
LMA students, Kristaps Andersons: ”Zināšanas un pieredze ir bagātība, ar to ir jādalās. Tas ir veids, kā iegūt patiesas vērtības”.
LMA studente, Līva Drīliņa: ”Entuziasms kustina pasauli! Nekad nezaudējiet savu iekšējo bērnu, kuram ir atvērta sirds un prāts jauniem notikumiem. Tas padara pasauli tik skaistu!”
Vairāk par pasākumu www.homofaberevent.com
Vairāk par Jauno vēstnieku programmu: www.homofaberevent.com/en/young-ambassadors

Homo Faber (no latīņu valodas "Man Creators" / cilvēks arhitekts / cilvēks radošais).
Homo Faber ir pirmā nozīmīgākā izstāde, kura veltīta augstākās klases Eiropas amatniecības izstrādājumiem. Izstāde apvieno plašu materiālu un disciplīnu klāstu, sākot no juvelierizstrādājumiem, ekskluzīviem velosipēdiem līdz visdažādākajiem amatniecības veidiem. Izstādē izvietoti vairāk nekā 900 objekti, vairāk nekā no 400 Eiropas amatnieku veikumā. Izstādi veidojusi starptautiska, pasaules klases dizaineru, kuratoru un arhitektu izvēlēta komanda. Nākamais Homo Faber projekts plānots 2020. gadā.
Mikelandželo fonds (Michelangelo Foundation)
Mikelandželo fonds atbalsta Jaunradi un Amatniecību. Tā ir starptautiska, bezpeļņas organizācija, kas atrodas Ženēvā, Šveicē. Fonda dibinātāji ir Džons Ruperts (Johann Rupert) un Franko Kologni (Franco Cologni). Fonda pamatmērķis ir saglabāt amatniecības meistarību un stiprināt tās saikni ar dizaina pasauli. Fonda pamatdarbība vērsta uz Eiropu, apliecinot, ka gadsimtiem ilgi amatniecība ir bijusi nozīmīga ekonomiskas un kultūras attīstības sastāvdaļa. www.michelangelofoundation.org
Džordžo Cini fonds (Fondazione Giorgio Cini)
Fonds ir izveidots 1951. gadā, Itālijas uzņēmēja, mākslas kolekcionāra un filantropa Vittorio Cini, dēla Giorgio Cini piemiņai. Fonds ir starptautiski atzīts kultūras un studiju centrs, kurš atbalsta akadēmiskās aktivitātes un pētniecības projektus. Fonda telpās tiek organizēti kultūras pasākumi, izstādes un konferences. Fonds lepojas ar Vittorio Cini izveidoto bibliotēku un plašo mākslas kolekciju. www.cini.it

Lasīt tālāk
39 foto