Kreisā mala
Labā mala
Latvijas Mākslas akadēmijā 20. un 21. oktobrī notiks konference festivāla VIRTUALITĀTES UN REALITĀTES ietvaros
Konference “Atklātie lauki” (Open Fields) ir ikgadēja tikšanās vieta starptautiska līmeņa akadēmiskajiem pētniekiem un māksliniekiem, kuru interešu lokā ir mākslas, zinātnes un humanitāro zinātņu lauku pārklāšanās. Konference tika uzsākta 2016. gadā ar mērķi izveidot Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģiona platformu mākslas pētniecībai. Konference notiek RIXC Mākslas un zinātnes festivāla ietvaros. Pirmā konference norisinājās 2016. gada oktobrī Rīgā, pulcējot 120 dalībniekus, kuri pārstāvēja 60 augstskolas no 30 pasaules valstīm. Šogad konferences norises vietas būs Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. Konferencē piedalīsies 80 dalībnieki, tādējādi pārstāvot vairāk kā 30 valstis un 60 dažādas universitātes, mākslas centrus, muzejus un uzņēmumus.
Piektdien, 20. oktobrī, pl. 17.00 publiskajās lekcijās par virtuālās realitātes un imersīvo tehnoloģiju komplicētību un sekām runās vieslektori Ellena Pērlmane (ASV) un Kriss Salters (Kanāda); lekcijas notiks Latvijas Mākslas akadēmijas K2 korpusā.

20. un 21. oktobrī LNMM un LMA telpās norisināsies festivāla konference OPEN FIELDS 2017, kas pulcēs vairāk kā 80 starptautisko dalībnieku no 60 universitātēm un mākslas institūcijām un 30 pasaules valstīm, kas diskutēs par digitālo mākslu virtuālās realitātes laikmetā.

Konferences vieslektori:
Monika Flaišmane (Monika Fleischmann) un Volfgangs Štrauss (Wolfgang Strauss), mākslinieki, zinātnieki un pētnieki (Vācija)
Ellena Pērlmane (Ellen Pearlman) / Parsons / New School / Art-A-Hack / ThoughtWorks / New York, USA
Kriss Salters (Chris Salter) / Concordia University, CA
Deivids Rotenbergs (David Rothenberg) / New Jersey Institute of Technology / USA

VIRTUALITĀTES UN REALITĀTES ir šīgada RIXC Mākslas un zinātnes festivāla tēma, kas aplūkos kādi ir šie virtuālās realitātes tehnoloģiju ieviestie jauninājumi un ko tie sola sniegt mākslas, izglītības, izklaides industriju un jaunu zināšanu attīstībā.

Festivāla producents: RIXC / Rīga, Latvija sadarbībā ar ES programmas “Radošā Eiropa” projekta Risk Change partneriem.

Konferenci organizē: RIXC / Rīga sadarbībā ar Renewable Futures Headquarters /Oslo un Art-A-Hack / Ņujorka, un Hybrid Lab Nordplus projekta akadēmiskajiem partneriem: Liepājas Universitāti, Ālto Universitāti un HiOA, Oslo un Ākešhusas Universitātes Lietišķo zinātņu koledžu.

Atbalsta: Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Nordplus, LG Electronics Latvia, Šveices Kultūras fonds Pro Helvetia, Gētes Institūts Rīgā, ASV vēstniecība Latvijā, Fulbraita Speciālistu programma, Kanādas vēstniecība Latvijā, Mondriāna fonds, Capital, Reverie TG, ES programmas “Radošā Eiropa” projekts Risk Change, kim? Laikmetīgās mākslas centrs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Mākslas akadēmija, Liepājas Universitāte, Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorija, RISEBA, Studija, LSM.LV, Arterritory, Rīgas Laiks, ESSE, PK Riga Hotel

Kontakti: rixc@rixc.org
Adrese: Lenču iela 2, Rīga, LV-1010
Tālr.: 67228478 (birojs), 26546776 (Rasa Šmite)
http://rixc.org

Komentāri