Kreisā mala
Labā mala
LMA vienojas par sadarbību ar mākslas augstskolu Ēģiptē
No 1. līdz 4. maijam Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektors prof. Aleksejs Naumovs Kairā apmeklēja Helvānas Universitātes (Helwan University) Mākslas fakultāti, kur tikās ar fakultātes vadību un pārrunāja sadarbības iespējas programmas “Erasmus +" ietvaros. Vizītes laikā universitātē norisinājās gan gleznotāja, gan universitātes studentu darbu izstāde, kā arī priekšlasījumi par LMA darbu, mākslas tradīcijām un mūsdienu glezniecības skolu Latvijā.
Alekseja Naumova vizīte notika pēc Helvānas Universitātes (Helwan University) Mākslas fakultātes ielūguma, un tās laikā notika divas mākslinieka meistarklases, kuras apmeklēja vairāk nekā 300 mākslas studentu. Vizītes beigās tika noslēgta vienošanās par sadarbības memoranda parakstīšanu, kas paredzēs pasniedzēju apmaiņas programmu. Gleznotājs turpināja arī projektu “World Cities. Live Paintings", kura ietvaros tapa lielformāta glezna ar Gizas piramīdām. Mākslas projekts “World Cities. Live Paintings” notiek jau vairākus gadus dažādās pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās - Honkongā, Ņujorkā, Maiami, Rīgā, Parīzē, Kannās, Nicā, Venēcijā, Burano, Budapeštā, Vīnē un citviet.

Latvijas vēstniece Ēģiptē Iveta Šulca, kura ir projekta patronese, bija gandarīta par plašo interesi un atzinīgajiem vārdiem par Latvijas glezniecības skolu. Profesora Naumova sniegtās meistarklases daudziem Ēģiptes jauniešiem bija pirmā iepazīšanās ar Latviju un Latvijas kultūru. Vēstniece pauda cerību, ka nākotnē ES programma "Erasmus +" ļaus padziļināt augstskolu sadarbību.
Komentāri