Kreisā mala
Labā mala
Latvijas Mākslas akadēmijā notiks akcija „Lieldienu donors 2017”
13. aprīlī, Zaļajā ceturtdienā, no plkst. 10.00 līdz 13.00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā jau otro gadu norisināsies akcija "Lieldienu donors 2017", kurā aicināti piedalīties visi, kuri vēlas paveikt labu pirmssvētku darbu un kļūt par asins donoru. Akcija notiek sadarbībā ar projektu "Kronbergs izglītībai" un Valsts asinsdonoru centru.
"Esmu ļoti priecīga, ka pērn uzsāktā sadarbība ar Asinsdonoru centru un akcijas “Lieldienu donors” dzinējspēku Tālivaldi Kronbergu turpinās arī šogad. Bez acīmredzamā ieguvuma, kas būs glābšanas riņķis vairākiem desmitiem cilvēku, šī dalīšanās ir ieguvums tieši pašiem donoriem - tā apliecina mūsu spēku un cilvēcīgumu, un rada pozitīvu lavīnas efektu, iedvesmojot citus sniegt palīdzīgu roku tiem, kam tā tik ļoti nepieciešama. Šī gada akcija ir arī lieliska iespēja smelties radošo enerģiju vienā no skaistākajām Rīgas celtnēm - Latvijas Mākslas akadēmijā, vienlaikus aplūkojot studentu radītos glezniecības darbus," aicina LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja Elīna Ģibiete.

Akcijā „Lieldienu donors” līdz šim piedalījušies vairāk nekā 1080 labas gribas cilvēki, no kuriem vairāk nekā 860 ziedojuši asinis. Pirms 12 gadiem akcija „Lieldienu donors” startēja Latvijas Dabas muzejā, septiņus gadus akcijas „Lieldienu donors” mājvieta bija Latvijas Universitāte, taču kopš pagājušā gadu par tās mājvietu Latvijas Mākslas akadēmija. Kā ierasts, arī akcijā „Lieldienu donors 2017’ donorus sagaida atbalstītāju piešķirtās pateicības balvas: http://www.draugiem.lv/izglitibai/news/?p=14915192. Aicinot piedalīties, daloties ar informāciju vai fotografējoties — izmantojiet tēmturi #Lieldienudonors2017.

Sīkāka informācija, vai varat būt asins donors, pa tel.80000003. Pamata informācija — par asins donoru var kļūt, ja:
Esat 18 līdz 65 gadus jauns;
Sverat ne mazāk par 50 kg;
Dienā pirms asins nodošanas neesat lietojis alkoholu;
Esat paēdis, izgulējies, atpūties, jūtaties labi;
Esat vesels un pēdējā laikā neesat slimojis;
Pirms tam esat lietojis veselīgu uzturu un daudz šķidruma;
Neesat nodevis asinis vismaz deviņas nedēļas, un 12 mēnešu periodā to jau neesat darījis četras reizes (attiecas uz sievietēm) vai sešas reizes (attiecas uz vīriešiem, turklāt pēc sestās reizes vīriešiem jāievēro trīs mēnešu pārtraukums).

Vairāk informācijas par akciju „Lieldienu donors 2017”:
• "Kronbergs izglītībai": www.draugiem.lv/izglitibai
• Latvijas Mākslas akadēmija: www.lma.lv
• Valsts asinsdonoru centrs: www.donors.lv
• Draugiem.lv: www.draugiem.lv/events/18676680:93367
• Facebook: www.facebook.com/events/1440784782639855

Svēta lieta, skaista tradīcija un vienkārši labs darbs — izglāb, kļūstot par donoru!
Komentāri