Kreisā mala
Labā mala
Hochschule für bildende Künste Hamburg
www.hfbk-hamburg.de
STUDENTI  IESAKA
Pilsētvide:
Hamburga ir liela, kara laikā tā tika krietni nopostīta, tādēļ lielākā daļa apbūves ir samērā jauna. Pilsēta ir ērti apgūstama, taču, ņemot vērā tās mērogu, ik dienu var atklāt un piedzīvot ko jaunu. Pateicoties visaptverošajai un ātrajai transporta sistēmai, ir iespējams visur nokļūt relatīvi īsā laikā. Hamburgā ir ļoti daudzveidīga kultūras dzīve. Neskaitāmi muzeji un galerijas pārsvarā koncentrēti pilsētas centra daļā.

Valoda:
Vācu valodas zināšanas ir vēlamas. Vācieši ļoti novērtē centienus apgūt un runāt viņu valodā, taču praktiski visu vecumu cilvēki saprot un runā arī angliski. Pirms mācību gada sākuma ir iespējams apmeklēt augstskolas piedāvātus intensīvos vācu valodas kursus, kas jāapmaksā studentiem pašiem. Var apmeklēt Volkhochschule organizētos valodas kursus ārvalstu studentiem. Augstskolā mācību process norit vāciski. Taču profesori brīvi pārvalda angļu valodu. Ar praktisko darbnīcu vadītājiem pārsvarā vēlams komunicēt vāciski, jo angļu valodu ne visi pārvalda.

Sadzīve:
Hamburgā īres cenas ir ļoti augstas. Lielākā daļa studentu parasti dzīvo studentu mājās - kopmītnēs, to ir gana daudz, izmaksas ir samērīgas. Dzīvesvietu atrast ir ārkārtīgi grūti, cilvēki meklē īres dzīvokļus mēnešiem ilgi.

Ar velosipēdu iespējams brīvi pārvietoties visur un atklāt pilsētu no citāda rakursa, pa visu pilsētu arī izvietotas sarkano Stadtrad velosipēdu stacijas, ar kuriem pirmās 30 min var pārvietoties bez maksas.

Augstskola:
Augstskola atrodas Mundsburg rajonā, kas ir vēsturisks, kanālu ieskauts dzīvojamais rajons. Skolas ēka celta 1913. mākslas augstskolas vajadzībām ar labi apgaismotām mākslinieku studijām. Augstskolā pieejamas dažādas darbnīcas, kurās paveicams praktiskais darba process. Plaša grafikas darbnīca, grāmatsiešanas un burtu spiedes darbnīca, digitālās drukas darbnīca, sietspiedes darbnīca. Kā arī īpašs UV staru printeris, no kura izdrukājamie milzīga izmēra darbi uz praktiski jebkāda materiāla, kas ir līdz 40mm biezs - koka, metāla, tekstila, stikla, plastikāta utt. Katra darbnīca piedāvā ievadkursu praktiskā darba pamatprincipu apgūšanai, darbnīcas iespēju apzināšanai.

Studiju struktūra ir absolūti brīva. Pastāv dalījums nodaļās. Studiju procesā nav nekādu obligātu nosacījumu vai uzdevumu. Nepastāv nekādi lekciju grafiki vai programmas, kurās būtu noteikts, kas būtu jāpaveic katrā studiju gadā. Jau izvēloties meistarklasi kāda profesora vadībā, students prezentē savu projekta pieteikumu. No tā izriet, ka studiju pamatprincips ir darbs pie individuāliem jeb projektiem grupā, kuru procesā profesoram ir darba vadītāja, konsultanta loma. Attiecīgi nepastāv kādi ierobežojumi darba izpildes formātā, mēdijos vai termiņos. 
STUDENTI KOMENTĒ
Dārta Hofmane, Grafika, 2010/2011
"Studijas uzsākot tas arī ir pats grūtākais moments - ir apjukums, jo brīvība ir negaidīti liela. Visvērtīgākais tad ir iet un izmēģināt visu iespējamo - apmeklēt visdažādākās nodarbības, iepazīties gan ar profesoriem, gan praktisko darbnīcu personālu. Skolas vadība uzsver un atgādina, ka īpaši svarīgi kontaktēties ar citiem studentiem. Studiju pieredze Hamburgā ir palīdzējusi labāk izprast mākslas jomu pasaules kontekstā, apjaust plašās iespējas. Taču vienlaikus apzināties, ka pasaulē ir tik daudz profesionāļu, ka īpaši būtiski ir pilnveidoties profesionāli un attīstīt izvēlēto jomu savā valstī. Šeit vēl ir tā brīnišķīgā iespēja daudzas lietas darīt pirmo reizi."

EKS-STUDENTI
Dārta Hofmane, Grafika, 2010/2011
Komentāri