Kreisā mala
Labā mala
Hochschule für Künste Bremen
www.hfk-bremen.de  
STUDENTI IESAKA
Pilsētvide:
Brēmene ir mazāka par Rīgu, taču ar Rīgai līdzīgu pilsētplānojumu. Atšķirība - smaržo pēc turku kebabiem un zivju smārda, ko pavada kaiju kliedzieni, velosipēdistu trinšķi un līdz sekundes simtdaļai precīzo tramvaju trokšņi. Uz katra stūra atrodas kiosks, kur var nopirkt desiņas ar sinepēm. Šķiet, ikdiena bez desiņām šeit nemaz nav iedomājama. Dzīve, vidēji, ir lētāka nekā Latvijā. Laiks šajā pilsētā var būt diezgan apmācies un negaidīti mainīgs, tāpēc nevajadzētu plānot ilgākas pastaigas bez lietussarga. Dzīves ritms mierīgs - cilvēki nekur nesteidzas. Pati universitāte atrodas 15 min tramvaja braucienā no vecpilsētas centra, bijušā spīķerī.

Valoda:
Vēlamas vācu valodas zināšanas. Tiek piedāvāti vācu valodas kursi vairāku mēnešu garumā Brēmenes Gētes institūtā.

Sadzīve:
Dzīvesvieta jāmeklē jau savlaicīgi www.bremen.de, sadaļā Marktplatz, Wohnungs-/Mietangebote un Schwarzes Brett, kur var atrast īrējamas istabiņas gan kopā ar citiem jauniešiem, gan atsevišķi. Labāk ir izīrēt kopā ar kādu, jo tas maksā lētāk un ir arī jautrāk - draudzīga sabiedrība, esot projām no mājām, ir ļoti svarīga. Studentu kopmītnēs sarunāt vietu ar e-pasta starpniecību ir ļoti, ļoti grūti. Sabiedriskā transporta karte 6 mēnešiem maksā 90 EUR (cena 2006. gadā). Pusdienas universitātē maksā 2 EUR (zupa + siltais) - 3 EUR (zupa, siltais, saldais), garšo diezgan labi. Samērā lēti var paēst arī ķīniešu, taizemiešu, vjetnamiešu un turku bistro. Alus maksā 2,50 EUR!

Studiju programmas raksturojums:
Brēmenes Mākslas universitāte pārsteidz ar savu mācību programmu, kas balstīta uz katra mākslinieka individuālā tilta meklēšanu un atrašanu. Nav notiekta uzdevuma. Katrs jaunais mākslinieks strādā ar savu ideju un koncepciju profesora vadībā. Tiek piedāvatas šādas specialitātes: Brīvā māksla; Digitālie mediji; Integrējošais dizains. Ik nedēļu notiek visas nodaļas sapulce (bieži vien ar tēju un cepumiem), kurā tiek apspriests skiču, darbu un ideju realizācijas process. Katru nedēļu uzstājas viens students, bet pārējie diskutē par viņa ideju - izsaka savas domas, ieteikumus. Lekcijas kā tādas praktiski nenotiek, pastāv tikai praktiskais darbs un diskusijas. Studentiem ir iespēja apmeklēt citu nodaļu lekcijas vai pat pieteikties kādā no profesora klasēm, var konsultēties arī ar citiem pasniedzējiem, kas var izvērsties ļoti saistoši. Vietējie vācu studenti ir labvēlīgi noskaņoti un ļoti izpalīdzīgi. Iespēja strādāt universitātes telpās 24 stundas diennaktī.

STUDENTI KOMENTĒ
Sanda Zvaigzne
, Keramika, 2005/2006
"Šajā laikā realizēju savu keramisko objektu grupu "Caurumi", kuru veidoju tumšajā akmens masā ar gaišu šamotu. Man bija ļoti liels prieks, ka ar saviem darbiem varēju piedalīties profesora F. Vehring keramikas klases izstādē un ceļojumā uz Franciju - Vallauris pilsētā. Kopā ar klasi devāmies arī uz bijušo ķieğeļu fabriku Nīderlandē, Delfzij pilsētā, kurā tagad atvērts vietējā mēroga kultūras un mākslas centrs. Studiju laikā pirmo reizi iepazinos ar raku apdedzināšanas tehniku."

Diāna Boitmane, Keramika, 2006/2007
"Šis periods man bija viens no radošākajiem un produktīvākajiem, jo nebija nekādas spriedzes, stresa, finansiālu problēmu. Pavisam piedalījos divos mākslas projektos un dažās izstādēs. Apguvu arī fajansa apgleznošanas tehniku, piedalījos malkas cepļa projektā. Uzskatu, ka man ļoti paveicās ar Brēmenē sastaptajiem cilvēkiem, es ieguvu neskaitāmus jaunus draugus."

Auce Biele, Vizuālā komunikācija, 2005/2006
"Padarīju ļoti daudz, jo visu laiku pavadīju skolā, strādājot pie sava projekta. Un, protams, Brēmenes puiši... daudz interesantāki nekā Rīgā."

Arta Baltā, Keramika, 2004/2005
"Kad jautāju, kādi būs mani semestra uzdevumi, tēmas, atbildē saņēmu jautājumu: "Bet ko tu gribi darīt?!!! Tu vari visu!" Vislielāko prieku man sagādāja bagātīgā eksperimentēšanas iespējas glazūru laboratorijā un zīmēšanas nodarbības. Iemācījos paskatīties uz zīmējumu ar lielāku telpas izjūtu, akadēmiskajā zīmējumā sāku iesaistīt krāsu. Radās interese par zīmējuma struktūru, detaļām, kopējo kompozīciju, sajūtu niansēm. Formāts un tehnika - brīva. Patika tas, ka nodarbību beigās pasniedzējs rosina uz dzīvām diskusijām: patika... nepatika... tev derētu pastudēt šo mākslinieku... tavi darbi man atgādina... Būtībā, pirms došanās uz Brēmeni vispirms jāizdomā, ko gribi, kas tevi saista un interesē. Tā būs daudz vieglāk adaptēties šajā neierastajā vidē. Sākumā nevajag nobīties no vietējo kontaktēšanās vēsuma. Galvenais - būt atvērtam."

EKS-STUDENTI
Daina Ozere, Keramika, 2007/2008
Sanda Zvaigzne, Keramika, 2005/2006
Auce Biele, Vizuālā Komunikācija, 2005/2006
Arta Baltā, Keramika, 2004/2005
Jeļena Griščenko, Glezniecība, 2003/2004
Komentāri