Kreisā mala
Labā mala
Kunstschule Berlin Weissensee
www.kh-berlin.de  
STUDENTI IESAKA
Pilsētvide:
Berlīnē ir sajūta, ka tur laiks apstājas vai arī pastāv cita laika skaistīšanas sistēma. Nav steigas, miers. Liekas cilvēki bauda katru brīdi. Varētu pat teikt, ka Berlīne kā vide iespaido tevi daudz vairāk nekā pašas mācības. Absolūti radoša pilsēta. Katrs otrais uz ielas ir vai nu mākslinieks, vai mūziķis. Maz vecu cilvēku, vai arī veci cilvēki izskatās vienmēr jauni. Bet no otras puses, šī pilsēta ir tik piesātināta ar visu, īpaši mākslu, ka neko vairs negribas. Tik daudz kultūras pasākumu notiek, ka ļoti grūti koncentrēties studijām. Cilvēki Berlīnē ir īpaši draudzīgi, pretīmnākoši un humāni. Šajā pilsētā ir ļoti draudzīga attieksme pret riteņbraucējiem, visur ir velo celiņi un velosipēdisti ir tikpat svarīgi kā autobraucēji vai gājēji. Interesanti ir tas, ka Berlīnē nav tāda viena konkrēta centra, kā mēs pie tā esam pieraduši.

Valoda:
Vēlamas vācu valodas priekšzināšanas. Visas lekcijas un diskusijas notiek vācu valodā, daudzi pasniedzēji runā angliski ļoti minimāli vai arī vispār nemaz. Skola piedāvā bezmaksas vācu valodas kursus, kas notiek citā Berlīnes augstskolā.

Sadzīve:
Dzīve nav ne sevišķi lēta, ne dārga. Uz ielām bieži var atrast izliktas lietotas mēbeles, sadzīves un datortehniku, ko var droši vest uz savām mājām, ja vien vajadzīgs. Tāpēc var droši īrēt dzīvokli arī bez mēbelēm - to visu var viegli nokārtot bez jebkādiem liekiem izdevumiem. Visvairāk naudas nepieciešams transportam, pārtikai un darba materiāliem. Informācija dzīves vietas savlaicīgai meklēšanai vēl Latvijā esot: www.jugendherberge.de, www.wg-welt.de, www.zimmer-frei.de. Studentu kopmītnes nav pārāk labas, atrodas tālu no centra un ir diezgan dārgas.

Ja vēlies apmeklēt citas Vācijas vai kaimiņvalstu pilsētas, vislētāk to īstenot, piesakoties pie kāda šofera vieglajā automašīnā: www.mitfahrbrett.de.

Augstskola:
Par augstskolu var izteikt vislielāko atzinību, gan par mācībām, gan uzņemšanas, gan apmaiņas studentu organizāciju, kā arī lielisku atsaucību no pedagogu un skolas administrācijas puses. Katrā nodaļā strādā cilvēki, kas palīdz studentam tehniski atrisināt jebkuru viņa radošo ieceri.

Ļoti svarīgi ir ierasties skolā savlaicīgi - uz pirmo Erasmus studentu sapulci, kur tiek sniegta izsmeļoša informācija gan par skolu, gan pašu pilsētu. Katram izsniedz bukletiņu, kurā atrodams viss par mācībām, darbnīcām, dažādām aktivitātēm, ko piedāvā skola, formalitātēm, kas studentam jānokārto, kā arī pats nepieciešamākais, kas saistīts ar Berlīni. Rīgā obligāti jānokārto veselības apdrošināšana, bez tās studentu skolā var arī nepieņemt. Skolā atļauts uzturēties līdz plkst. 21:00, bet, saņemot rakstisku atļauju no nodaļas vadītāja, ir iespējams strādāt arī visu nakti, kā arī brīvdienās un svētku dienās.
STUDENTI KOMENTĒ
Evija Pintāne, Scenogrāfija, 2011/2012
"Varu teikt, ka daudz vairāk esmu ieguvusi no dzīvošanas Berlīnē, apmeklētajiem pasākumiem, iepazītajiem cilvēkiem nekā no pašas skolas. Visu laiku var iepazīties ar jauniem, interesantiem cilvēkiem un ieklīst jaunās, radošās vietās. Tā ir tā Berlīnes burvība."

Irita Ozoliņa, Tekstilmāksla, 2011/2012
"Esot apmaiņas programmā, pašam studentam ir ļoti svarīgi būt tam, kas sper pirmo soli - iet un jautā, kā arī mēģina uzzināt par visām augstskolas piedāvātajām iespējām. Esošie pilna laika studenti vienmēr augstskolai ir pirmā prioritāte, un apmaiņas studentiem netiek pievērsta tik liela uzmanība kā varbūt gribētos. Sākumā, protams, nedaudz satrauc vispārējais informācijas apjoms un lielais iespēju klāsts, kurā bez palīdzības grūti noorientēties."

Aleksandra Samuļenkova, Vizuālā komunikācija, 2008/2009
"Jāatzīst, ka, pirmo reizi ieraugot augstskolas ēku un tās ģeogrāfisko izvietojumu, biju vīlusies - diezgan patālu no centrālajiem rajoniem, tai apkārt ir mazie privātie dārzi un bloka mājas. Taču jāņem vērā Berlīnes transporta sistēmu (tai skaitā riteņbraucēju celiņus), kas ir tik labi organizēta, ka pilsētas lielie attālumi gandrīz nav jaušami. Un, protams, svarīgāks man bija "saturs, nevis forma". Par "saturu" es biju sajūsmā visa mācību gada garumā."

Līga Lazdiņa, Scenogrāfija, 2005/2006
"Esmu iemācījusies daudz jauna, apgūtas dažas jaunas tehnoloğijas un citāda pieeja darbam. Studentiem ir lieliskas iespējas dažādi piepelnīties."

EKS-STUDENTI
Evija Pintāne, Scenogrāfija, 2011/2012
Irita Ozoliņa, Tekstilmāksla, 2011/2012
Aleksandra Samuļenkova, Vizuālā komunikācija, 2008/2009
Līga Lindenbauma, Mākslas zinātne, 2008/2009
Baiba Dundure, Tekstilmāksla, 2006/2007
Uģis Bērziņš, Scenogrāfija, 2006/2007
Līga Lazdiņa, Scenogrāfija, 2005/2006
Ilze Vasiļjeva, Scenogrāfija, 2004/2005
Komentāri