Kreisā mala
Labā mala
Universität der Künste Berlin (UdK)
www.udk-berlin.de
STUDENTI IESAKA
Pilsētvide:
Berlīnē ir sajūta, ka tur laiks apstājas vai arī pastāv cita laika skaistīšanas sistēma. Nav steigas, miers. Liekas, cilvēki bauda katru brīdi. Varētu pat teikt, ka Berlīne kā vide iespaido tevi daudz vairāk nekā pašas mācības. Absolūti radoša pilsēta. Katrs otrais uz ielas ir vai nu mākslinieks, vai mūziķis. Maz vecu cilvēku, vai arī veci cilvēki izskatās vienmēr jauni. Bet no otras puses, šī pilsēta ir tik piesātināta ar visu, īpaši mākslu, ka neko vairs negribas. Tik daudz kultūras pasākumu notiek, ka ļoti grūti koncentrēties studijām. Cilvēki Berlīnē ir īpaši draudzīgi, pretimnākoši un humāni. Šajā pilsētā ir ļoti draudzīga attieksme pret riteņbraucējiem, visur ir velo celiņi un velosipēdisti ir tikpat svarīgi kā autobraucēji vai gājēji. Interesanti ir tas, ka Berlīnē nav tāda viena konkrēta centra, kā mēs pie tā esam pieraduši.

Valoda:
Vēlamas vācu valodas priekšzināšanas. Dažas lekcijas notiek angļu valodā. Būtībā problēmas ar valodu nepastāv, tomēr vācu valodas zināšanas ļauj justies brīvāk.

Sadzīve:
Dzīvesvietas piedāvājums ir ļoti plašs: www.wg-gesucht.de, www.wgcompany.de, www.studentenwg.de, www.jugendherberge.de, www.wg-welt.de, www.zimmer-frei.de. Bet atrast Berlīnē īrējamu istabu nav viegli, jo vāciešiem patīk pārbudīt kandidātus klātienē, respektīvi pirms apstiprināt, vai varēsiet īrēt noskatīto vietu, saimnieki visticamāk vēlēsies uzdot daudz un dažādus jautājumus, kā arī redzēt jūs vaigā. Cita lieta, protams, ir, ja īresvietu ir iespēja iegūt caur paziņām. Gadās, ka dzīvokļa biedrus meklē vietējie studenti. Tādā gadījumā visu iespējams nokārtot izmantojot internetu. Kopmītnes, ko piedāvā UDK, nemaksā daudz lētāk. Ja ir vēlme izmantot universitātes kopmītnes, tad par to savlaicīgi ir jāinformē viesaugstskolas uzņemšanas koordinators, jo istabiņas ir ierobežotā daudzumā, bet studēt gribētāju ir ļoti daudz. Par simbolisku samaksu iespējams izvēlēties un apmeklēt visdažādākās sporta nodarbības: aerobiku, peldēšanu, jogu, basketbolu, dažādas dejas. Jānokārto dzīves vietas reğistrēšana, studentu apliecība, kas vienlaicīgi darbojas arī kā braukšanas karte. Visus dokumentus palīdz nokārtot koordinators, taču atsevišķas formalitātes jānokārto jau Latvijā, piemēram, veselības apdrošināšana.

Augstskola:
Universitāte atrodas netālu no Gedächtniskirche un slavenā Berlīnes Zoo, kas ir Rietumberlīnes centrs. Berlīnes universitāte ir tik liela, ka dažādas nodaļas atrodas dažādās ēkās, turklāt dažādās Berlīnes vietās. Blakus universitātei ir pieejama plaša bibliotēka, kurā var dabūt arī dažādus dokumentālos video. Bibliotēkas ēdnīca ir tuvākā ēdnīca universitātei, un daudzi studenti to izmanto.
STUDENTI KOMENTĒ
Mārtiņš Zutis
, Vizuālā komunikācija, 2010/2011
"UdK iegūtās zināšanas varu raksturot kā ļoti praktiskas, profesionālajā darbā noderīgas un laikmetīgas (piemēram, iespēja specializēties “jaunajos medijos” un proceduālajā mākslā, kas, cerams, nākotnē būs iespējams arī Rīgā), kamēr LMA sniedz neaizstājamu brīvību darbā, ļauj ļoti labi izkopt zīmēšanas prasmes un piedāvā interesantas teorētiskās lekcijas.”

Atis Štamgūts, Modes māksla, 2009/2010
"Lai arī es nezināju vācu valodu un visu studiju laiku iztiku ar savām angļu valodas zināšanām, iesaku tomēr zināt vācu valodu, jo tad komunikācija būs brīvāka, kā arī studentu un profesora diskusijas būs saprotamas. Protams, man tika paskaidrotas visas nepieciešamās lietas un pasniedzeji arī ļoti labi saprot un runā angliski, bet, zinot vācu valodu, būs iespēja saprast citu studentu pārrunāto ar pasniedzējiem. Berlīnes skolā būs lieliska iespēja sākt izkopt savas prezentēšanās prasmes, jo tas šeit būs jādara salīdzinoši bieži. Jāmāk paskaidrot savu vīziju saprotamā valodā."

Arita Varžinska, Modes māksla, 2008/2009
"Kā pirmo gibu izcelt tieši Universität Der Künste Berlin mācībspēkus. Katrs profesors, pasniedzējs šai skolā ir jau sevi pierādijis kā speciālistu ārpus skolas dzīves un paralēli darbojas skolā kā skolotāji vārda tiešajā nozīmē. Pieredze, ko es ieguvu, ir neaizvietojama. Veids, kā profesors strādā ar studentu, kā viņš prot uzdot pareizos jautājumus, rosināt domāšanu un kā runā ar studentu, bija kas pavisam jauns man. Pirmo reizi pasniedzējs runāja ar mani par ļoti būtiskām lietām, kas līdz šim man bija tikai nojausmas līmenī."

Anastasija Golubeva, Modes māksla, 2006/2007
"Studēju Dizaina fakultātē, izvēloties modes ilustrācijas, drapēšanas un adīšanas kursu: UDK tiek uzskatīta par vienu no labākajām mākslas un dizaina augstskolām Vācijā. Modes nodaļā, piemēram, mana studiju semestra laikā pasniedzēji bija tādi pasaulē pazīstami dizaineri kā Stephan Schneider, Valesk Schmidt-Tomsen (Costume National, Milano), iepriekšējā nodaļas vadītāja bija Viviene Westwood. Tērpu drapēšanas nodarbības vadīja meistars no Japānas. Berlīne - tā bija lieliska iespēja!"

Evita Vasiļjeva, Vizuālā komunikācija, 2006/2007
"Skatoties Berlīnes bildes, skudriņas skrien pār ķermeni. Ir tik grūti atkal redzēt un pārdzīvot tur pavadīto laiku vēlreiz. Nekas manā mūžā nebija mani tā mainījis un iespaidojis kā šie pāris mēneši. To pat vārdos grūti izteikt. Esmu neizsakāmi pateicīga par šo apmaiņas programmu. Tā deva vairāk nekā visi 4 mācību gadi tepat Latvijā."

Ilze Adumāne, Modes māksla, 2005/2006
"Berlīne ir kolosāla. Tāda jauniešu un frīku pilsēta. Tā brīvība un visatļautība, kas valda Berlīnē, rosina domāt un strādāt ar prieku."

EKS-STUDENTI
Zane Poriete, Modes māksla, 2011/2012
Sabīne Indriksone-Moore, Vizuālā komunikācija, 2011/2012
Mārtiņš Zutis, Vizuālā komunikācija, 2010/2011
Artis Štamgūts, Modes māksla, 2009/2010
Laura Treimane, Vizuālā komunikācija, 2009/2010
Armands Zelčs, Vizuālā komunikācija, 2008/2009
Arita Varžinska, Modes māksla, 2008/2009
Līva Ķauķe-Saule, Modes māksla, 2007/2008
Liene Dobrāja, Vizuālā komunikācija, 2007/2008
Anastasija Golubeva, Modes māksla, 2006/2007
Vasiļjeva Evita, Vizuālā komunikācija, 2006/2007
Adumāne Ilze, Modes māksla, 2005/2006
Alksne Jekaterina, Tekstilmāksla, 2004/2005
Edgars Jurjāns, Vizuālā komunikācija, 2004/2005
Maija Kurševa, Vizuālā komunikācija, 2003/2004
Gundega Strautmane, Tekstilmāksla, 2003/2004
Šica Kristīne, Tekstilmāksla, 2003/2004
Upeniece Madara, Tekstilmāksla, 2003/2004
Komentāri