Kreisā mala
Labā mala
Burg Giebichenstein Kunsthochschule Halle
www.burg-halle.de
STUDENTI IESAKA
Pilsētvide:
Austrumvācijas pilsēta Halle ir skaista, vidēji liela pilsēta, kas atrodas netālu no Leipcigas. Tā ir 1200 gadu veca un atrodas Saksijas līdzenumā, taču pati pilsēta ir kalnaina, tajā ir daudz parku un cauri vijas upe Saale. Pēdējos gadu desmitos tā ir pamatīgi atjaunota un sakopta. Hallē var apskatīt dažādas senas dzīvojamās ēkas, cietokšņus un sakrālās celtnes. Pilsētai ir savs zoodārzs, skaisti parki, pašā centrā ir tirgus laukums un baznīca. Arī skola izvietota skaistās viduslaiku ēkās cietokšņu mūru ielenkumā.

Valoda:
Ļoti vēlamas vācu valodas priekšzināšanas. Skola piedāvā bezmaksas vācu valodas kursus. Ar pārējiem Erasmus studentiem var sarunāties angliski vai pat krieviski.

Sadzīve:
Salīdzinot ar citām Vācijas pilsētām, īres cenas Hallē nav augstas. Universitāte piedāvā jaukas studentu kopmītnes ar virtuves nišu, atsevišķu dušu un WC. Pagrabā izvietota veļas mazgāšanas istaba un velosipēdu garāža. Kopmītnes atrodas labā rajonā - ļoti tuvu skolai un pilsētas centram, kā arī vislētākajam pilsētas veikalam Kondi un īru blūza krogam Lucy. Sīkāka informācija par kopmītnēm: www.studentenwerk-halle.de.

Visu informāciju par nepieciešamo dokumentu kārtošanu var saņemt rakstiskā veidā vienā mapē. Neskaitot Erasmus oficiālo koordinatoru, ir arī kontaktpersona no studentu vidus. Skolā ir samērā laba un ne visai dārga ēdnīca. Skola Erasmus studentiem organizē ekskursijas, saviesīgus vakarus, muzeju apmeklējumus. Latvijā jānokārto veselības apdrošināšana un jānofotografējas dokumentiem (vismaz 4 bildes) - Vācijā tas sanāk dārgi.

Augstskola:
Universitāte ir ļoti atvērta, demokrātiska un progresīva, ar plašām darbnīcām, tehniskām iespējām un speciālistiem. Lai izmantotu darbnīcu, ir jāiziet atbilstošs kurss. Universitātē ir iespēja iznomāt dažādas tehniskās ierīces, piemēram, apgaismojumu, kabeļus, skaņas iekārtas, kā arī video un fotokameras.

Iespējas priekšmetu izvēlē ir samērā plašas: dizaina tekstila nodaļa - to var pielīdzināt mazai rūpnīcai, un tā ir izteikti tehniski orientēta: digitālā druka, audumu krāsošana u.tml., un mākslas tekstils - galvenā uzmanība pievērsta glezniecībai, ir arī uzdevumi ar digitālajām žakardstellēm. Metāla dizaina nodaļa aprīkota ar smēdi un emaljas darbnīcu (pastāv industriālās un juvelieremaljas iespējas). Ir arī sietspiedes darbnīca (angliski runā tikai nodaļas vadītājs). Stikla nodaļa izvietota 2 ēkās, katram studentam paredzēta sava darba vieta, 2 lielas un 2 mazas krāsnis, kas ļauj strādāt padeveras tehnikā, slīpēšanas mašīna, kāda nav pieejama LMA, vitrāžā iespējams izmantot antīko stiklu. Sietspiedes darbnīca ir vienkārši fantastiska. Plašas telpas, labs meistars, labas tehniskās iespējas. Ir papīrliešanas darbnīca, interesants ātrās zīmēšanas piegājiens, kas atšķiras no LMA ilgtermiņa metodes. Skicēšana notiek 1x nedēļā no 17.00 līdz 22.00, vakara laikā iespējams strādāt ar 4 dažādiem modeļiem, katras pozīcijas laiks no 5 līdz 20 min, pēc vienošanās ar modeli; gleznošanas nodarbības diezgan vājas. 
STUDENTI KOMENTĒ
Laima Laizāne, Vides māksla, 2011/2012
"Viena no patīkamākajām mācību procesa daļām bija semestra ekskursijas, kuras tika veidotas tieši saistībā ar projekta tēmu. Parasti šie braucieni notiek semestra sākumā, lai kursa studenti savā starpā iepazītos. Ekskursijas, piemēram, uz Minheni, Berlīni un Florenci, vienmēr bija ļoti informējošas, aizraujošas un arī patīkami nogurdinošas. Tas ir tāds patīkams veids, kā mācīties."

Kristīne Sīle, Tekstilmāksla, 2006/2007
"Tas bija ļoti interesanti - iespēja redzēt citas valsts skolas izglītības sistēmu, kas atšķiras no mūsējās, izvērtēt plusus un mīnusus tajā, redzēt citu studentu un mākslinieku darbus daudzajās izstādēs. Tā bija arī iespēja izmantot lielākus tehniskos līdzekļus radošajā izaugsmē nekā tas pieejams pie mums, LMA."

Mārtiņš Plotka, Metāla dizains, 2005/2006
"Studijas Halles augstskolā es vērtētu kā visai veiksmīgas. Lai nu kā, tas bija visai interesants piedzīvojums, jo pirms tam nekad nebiju tik ilgu laiku pavadījis ārpus Latvijas un nekur daudz ceļojis vai dzīvojis viens. Man izdevās arī paceļot pa citām Vācijas pilsētām, pavasaris un vasara bija tam ļoti piemērots gadalaiks. Braucu uz Vāciju ne vārda nezinot vāciski, taču tas lielas problēmas nesagādāja. Tomēr citiem es ieteiktu braukt uz Halli jau ar vācu valodas priekšzināšanām, lai gūtu maksimālu labumu gan no studijām, gan diskusijām, gan filmu vakariem. Studiju procesā izvēlējos taisīt kapara masku pēc t.s. sentēvu metodes, un pēc tam to emaljēju. Domāju, ka Latvijā neko tādu nebūtu uzdrošinājies darīt, taču Hallē tam pietika gan līdzekļu, gan laika. Tāpēc es ļoti augstu novērtēju Erasmus doto iespēju. Ļoti interesanta bija arī mācību noslēguma skates izstāde, kur tika eksponēti labākie darbi. Tur gan bija ko redzēt! Kopumā gāja jautri un ļoti interesanti, esmu dikti apmierināts."

Līga Jaunzeme, Stikla māksla, 2005/2006
"Ieteiktu aiziet vismaz vienu dienu uz Viduslaiku festivālu, kā arī nogaršot picas PicaHut Leipziger ielā netālu no centra. Izīrējiet divriteni un izbraukājiet visu pilsētu, ap pilsētu ir daudz lielu, pamestu, ceriņiem aizaugušu parku, kas pavasarī izskatās vienkārši pasakaini. Vislabākā istaba kojās ir Nr. 613, tur ir sava virtuve, ledusskapis un skats pa logu uz Vecpilsētu!"

EKS-STUDENTI
Laima Laizāne, Vides māksla, 2011/2012
Irēna Andrejeva, Tekstilmāksla, 2007/2008
Kristīne Sīle, Tekstilmāksla, 2006/2007
Laura Rozīte, Stikla māksla, 2006/2007
Līga Jaunzeme, Stikla māksla, 2005/2006
Mārtiņš Plotka, Metāla dizains, 2005/2006
Guna Zommere, Stikla māksla, 2004/2005
Komentāri