Kreisā mala
Labā mala
Akademie der Bildenden Künste in Nürnberg
www.adbk-nuernberg.de
STUDENTI IESAKA
Pilsētvide:
Nirnberga ar 500 000 iedzīvotājiem ir ar augsti attīstītu infrastruktūru un aktīvu kultūras dzīvi, daudz muzejiem un mākslas galerijām. Teju visa vecpilsēta kara laikā tika nopostīta, taču daudz kas ir veiksmīgi atjaunots un ir saglabājušās vietas ar viduslaiku noskaņu. Mākslas akadēmija atrodas aptuveni 5 km no centra, rajonā, kuru varētu salīdzināt ar Rīgas Mežaparku - meža malā un netālu no zoodārza. Pilsētā ir gan metro, gan tramvajs, gan autobusi un elektriskie vilcieni, un, ņemot vērā, ka platība nav tik liela, nokļūšana jebkura vietā ir ātra un ērta.

Valoda:
Lekcijas notiek vācu valodā. Augstskola piedāvā bezmaksas kursus visiem apmaiņas studentiem, kuri studē dažādās Nirnbergas universitātēs. Skolā arī vācu valodu gandrīz nesanāk lietot. Ja ar pasniedzējiem strādā individuāli, nevis grupās, viņi labprāt runā angliski.

Sadzīve:
Visu semestri ir brīvbiļete sabiedriskajā transportā, tāpēc visur var nokļūt ļoti ātri un ērti. Studentu kopmītnes ir apmēram 15 minūšu gājienā no akadēmijas un 25 minūšu gājienā no centra. Kopmītnēs katram ir sava istaba, bet dušas un virtuve kopīga. Kopmītnē var viegli iepazīties ar dažādiem cilvēkiem - daudz laika pavadīt kopā dzīvojamā istabā, no rītiem dzert kafiju, vakaros ēst vakariņas.

Centrā esošajā Akadēmijas galerijā regulāri tika rīkotas studentu darbu izstādes, gandrīz katru nedēļu pilsētā bija kāda izstādes atklāšana, kur varēja satikt skolas biedrus, pēc tam nereti pasākumi turpinājās kādā bārā vai klubā.

Augstskola:
Akadēmija tiek uzskatīta par vienu no vecākajām akadēmijām Vācijā, tā dibināta 1662. gadā un šobrīd atrodas 1954. gada bauhaus stila būvētajā paviljonu kompleksā. Akadēmija sastāv no daudziem paviljoniem, kuros ir gleznotavas, grafikas darbnīca, datoru telpas, foto studija, ēdnīca un viss pārējais. Runā, ka ziemās paviljonos ir auksti, jo logi ir milzīgi, un tā kā ēka ir arhitektūras piemineklis, viss ir autentisks un vecs, bet, ja ziema ir silta, to nevar just. Starp pasniedzējiem un audzēkņiem ir draudzīgas attiecības, attieksme ir patiešām personiska un jūtama ieinteresētība, individuāla pieeja katram. Neierasta sistēma - nav Ziemassvētku brīvdienu un mācības notiek arī vasaras karstumā.
STUDENTI KOMENTĒ
Ieva Miezīte, Glezniecība, 2011/2012
"Esmu ļoti priecīga, ka man bija iespēja būt Nirnbergā un mācīties akadēmijā. Manuprāt, tā ir lieliska skola skaistā vietā, un esmu sajūsmā par katru profesoru, ar kuru kopā strādāju, arī klasesbiedri un visi cilvēki, kurus satiku, bija atsaucīgi un jauki. No sirds iesaku Nirnbergas Akadēmiju kā Erasmus apmaiņas programmas vietu, sevišķi gleznotājiem, jo tur ir skaista, klusa un iedvesmojoša vide, plašas, gaišas telpas un jauki cilvēki."

Reinis Eglītis, Grafika, 2009/2010
"Šo skolu ieteiktu studentiem, kas mācās maģistrantūrā. Studijas Nirnbergas akadēmijā ir atvērtas lielāku darbu, darbu sēriju izstrādei, šajā gadījumā tas varētu būt maģistra darbs. Bakalaura studentiem tā nebūtu piemērota sakarā ar nesakritību obligātajos priekšmetos no Latvijas Mākslas akadēmijas."

EKS-STUDENTI
Ieva Miezīte, Glezniecība, 2011/2012 
Reinis Eglītis, Grafika, 2009/2010
Komentāri