Kreisā mala
Labā mala
S96 – Central Baltic Fashion Seed (CBFSeed) of the Seed Money Facility of the European Union Strategy for the Baltic Sea Region (EUSBSR Seed Money Facility) (0 komentāri)
Sadarbībā ar partneriem Aalto Universitāti (Somija) un Tallinas Inkubatoru (Igaunija), Latvijas Mākslas akadēmija ir uzsākusi jauna projekta Central Baltic Fashion Seed realizāciju. Šī projekta mēŗķis ir izzināt ilgtspējīgas modes biznesa iespējas Baltijas jūras reģionā, un sagatavot nākamā projekta (vai vairāku projektu) pieteikumu ES finansējuma programmām. Projekts ir saņēmis finansējumu no ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam (EUSBSR) Sēklas naudas fonda, un tiek īstenots no 2016. gada aprīļa līdz 2017. gada martam.
Sēklas projekta rezultātā sagatavotais nākamais projekts būtu vērsts uz to, lai līdzdalītu Somijas un Zviedrijas modes industriju zināšanas par ilgtspējīgu modes dizainu ar Igaunijas un Latvijas modes nozarēm. Igaunijas un Latvijas modes dizaineriem pietrūkst biznesa prasmju un zināšanu, lai piekļūtu Ziemeļvalstu tirgiem, kamēr Somijas un Zviedrijas dizaineriem nepieciešams apgūt zināšanas par izaicinājumiem, kas saistīti ar ilgtspējīgas modes principu ieviešanu.
Projekta mērķis būtu radīt Centrālbaltijas reģionā ilgtspējīgas modes klāsteri un izveidot programmu, kas saved kopā jaunus un jau veiksmīgus modes uzņēmējus, tehnologus un finansētājus, un paplašina zināšanu apmaiņu starp tiem. Jaunais projekts var tālāk attīstīt attiecību tīklu, kas izveidots iepriekšējos projektos (piemēram, Baltic Fashion). Nākamā projekta rezultātā tiktu izveidoti jauni starptautiski uzņēmumi. Papildus tam, projektā iecerēts palielināt interesi par ilgtspējīgu modi globālā mērogā, un veidot sadarbības pilotprojektu ar uzņēmumiem no Ķīnas modes industrijas.

Lasīt vairāk ...
Foto: Seminārs "Modes dizains vai prāta dizains" (0 komentāri)
3. jūnijā pirmoreiz DDD ietvaros notika seminārs "Modes dizains vai prāta dizains". Semināra ideja ir radusies, reaģējot uz cilvēku paradumu pirkt lēti, valkāt ātri un atkal atgriezties veikalā. Tomēr paralēli mūsdienu sasteigtajai pasaulei un mūžīgajai steigai pastāv kustība par lēnumu "Slow Fashion". Tā aizstāv ideju, ka mūsu pamata vajadzības nekad nemainīsies un cilvēka mūžam būtu jārit lēnākā tempā. Seminārā uzstājās lektori no dažādām Eiropas valstīm - modes vēsturniece Emīlija Amena (Emilie Hammen) no Francijas, modes dizainere Korīna Gertsa (Corina Gertz) no Vācijas, "Maison Luciano Soprano" radošais direktors Alesandro Turci (Alessandro Turci) no Itālijas, MBA un dizaina domātājs Emīls Rode no Latvijas.  Radošo darbnīcu "The walking market" vadīja Kjāra Čibina (Kiara Cibin) no Itālijas, savukārt paralēlo sesiju - Darmštates Tehniskās universitātes Dizaina nodaļas vadītājs, prof. Justus Teinerts  (Justus Theinert) un modes fotogrāfs prof. Kriss Šlozs (Kris Schloz) no Vācijas. 
Lasīt vairāk ...
14. decembrī notiks seminārs projekta "S96 – Central Baltic Fashion Seed" ietvaros (0 komentāri)
Sadarbībā ar partneriem Aalto Universitāti (Somija) un Tallinas Inkubatoru (Igaunija), Latvijas Mākslas akadēmija ir uzsākusi jauna projekta Central Baltic Fashion Seed realizāciju. Šī projekta mērķis ir izzināt ilgtspējīgas modes biznesa iespējas Baltijas jūras reģionā, un sagatavot nākamā projekta (vai vairāku projektu) pieteikumu ES finansējuma programmām. Projekts ir saņēmis finansējumu no ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam (EUSBSR) Sēklas naudas fonda, un tiek īstenots no 2016. gada aprīļa līdz 2017. gada martam. 
Lasīt vairāk ...